WordPress Nedir? – Neden WordPress?

WordPress Nedir? – Neden WordPress?

Yeni başlayan arkadaşlara bu yazımızda Neden WordPress Kullanmalıyım? sorusuna yanıt vereceğiz. Herhangi bir alanda veya bir blog açmak için Neden WordPress?  Diye sorabilirsiniz. Ek olarak: WordPress Nedir sorusunu yanıtlayacağız.

WordPress sanıldığının dışında sadece blog platformu değildir. Eskiden böyle olsa da günden güne gelişmeler ile bu değişti. O kadar çok gelişti ki en iyi içerik yönetim sistemi haline geldi diyebiliriz. Siz veya bir başkası blog oluşturmak için kullanıyor olsanız da şu zamanda birçok büyük firma, şirket sitelerinin alt yapılarında WordPress kullanıyor. Buda WordPress sadece blog platformu olmadığını kanıtlamaya yeter.

Neden WordPress?
WordPress’e hem kolay erişebilme imkanı hem de esnek olması bunun en iyi sebeplerinden biri aslında. Aklınıza gelebilecek her türlü siteyi (Örnek: spor sitesi, haber sitesi, blog, video sitesi, firma sitesi, satış sitesi… daha bir çok çeşit sunulabilir.) kurabilmenize imkan sağlıyor.

wordpress nedir

WordPress Ücretsizdir

WordPress yüzde yüz ücretsiz bir sistemdir. Bildiğim kadarıyla tüm dillerde hizmet vermektedir ve bu hizmetten para almamaktadır. Açık kaynak olması herkesin sistemi geliştirmesine ve düzenlemesine olanak sağlar.

Öğrenmesi Kolaydır

Çok basit sade arayüzü vardır. Hiç bilmeyen birini oturtsanız sitenize içerik eklemekte hiçbir sorun çekmeyecektir.

Binlerce Tema ve Eklenti

Binlerce demek az bile kalır, milyonlarca tema ve eklenti geliştirilmiştir. Temalar ve eklentiler sayesinde istediğiniz her türlü siteyi kurabilmenizi sağlar.

Arama Motoru Dostu

WordPress seo bakımından oldukça gelişmiş içerik yönetimi sistemidir. Farklı seo eklentileri ile başarılı ve kolay şekilde site içi seo’ nuzu yapabilirsiniz.

Sürekli Güncel

WordPress sürümü eskimez sürekli güncel kalır. Güncelleme geldiğinde panelinizde hiçbir ayar ve teknik bilgi gerekmeden ücretsiz yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın