Vikings Dizisi Oyuncuları

Vikings Dizisi Oyuncuları ve Karakterleri

Ragnar Lodbrok – Travis Fimmel

Ragnar Lodbrok kimdir

Çiftçilikten efsanevi savaşçı yeteneği ile kral olan Ragnar Lodbrok Efsanevi bir oyuncu desem hiç abartmamış  olurum. Dizi de bu karakteri o kadar çok sevdim ki ileride yaşanan ve başına gelenler beni oldukça çok üzmüştü. Bir gün rüyasında Odin’ in kendisini seçtiğini düşünür ve batıya açılmak için köyün lideri Earl’e durumu anlatır. Liderleri Earl’e bunu anlatsa da istediğini elde edemez ve köyün gemi ustası Floki ile Batıya gidebileceği dayanıklı bir gemi yaptırır. Bu olay ile birlikte Ragnar krallığa doğru ilk adımını atmış olur.

Lagertha Kimdir? – Katheryn Winnick Kimdir?

Vikings Dizi Oyuncuları Lagertha

Viking halkının en dişli kadın savaşçılarından biridir ve Ragnar’ ın karısı olarak dizide oynamaktadır. Bjorn İronside’ in annesidir.

Rollo Kimdir? – Vlive Standen Kimdir?

Ragnar’ın kardeşidir ve Ragnar gibi efsanevi savaşçılardan biridir. Ragnar’ ın karısı Lagertha’ ya karşı ilgi duymaktadır.

Vikings Dizi Oyuncuları Rollo

Floki Kimdir? – Gustaf Skarsgard Kimdir?

Tamam’i ile köyün delisi diyebiliriz bu karakter için. Usta gemi yapıcısı Floki. Ormandaki ağaçlara dokunarak onların duygu ve düşünceleri olduğuna inanmaktadır. Ragnar’ ın yakın dostudur.

Vikings Dizi Oyuncuları Floki

Bjorn Lodbrok Kimdir? – Alexander Ludwig Kimdir?

Ragnar’ ın ilk eşinden Lagertha’ dan olan ilk ve en büyük oğludur. Babası gibi büyük savaşçı olmak ister ve ilerideki sezonlarda istediği gibi olmaktadır. Babası gibi istediği şeyi yapmayı seçer.

Athelstan Kimdir? – George Blagden Kimdir?Athelstan Kimdir George Blagden Kimdir

Vikinglerin kutsal binalarına saldırmasıyla herkes ölür. Bir tek Athelstan’ı Ragnar öldürmek istemez ve yanına alır. Bu genç rahip Ragnar’ ın zamanla dostu olur ve onunla birlikte savaşlara katılır.

Aslaug Kimdir? – Alyssa Sutherland Kimdir?Aslaug Kimdir – Alyssa Sutherland Kimdir

Ünlü savaşçı kadınlardan birisidir. Aslaug’ un gelmesi ile Ragnar’ ın ilgisini çeker bunu gören Lagertha Ragnar’ı terkeder. Ragnar Lagertha’nın terketmesi ile Aslaug’u karısı yapar. Dizide uzun süre oynamaktadır.

Egbert Kimdir? – Linus Roache Kimdir?

Egbert Kimdir – Linus Roache Kimdir

Dizide Wessex Kralı Egbert rolünü oynamaktadır. Asıl ismi Linus Roache dir. İyi karakter ile kötü karakter arasında sürekli git geller yaşadığını düşünüyorum. Son sezonlarda Ragnar’ın dostu olduğu yönünde düşünmekteyim. Fakat fazlasıyla kurnaz biriydi.

Halfdan  Kimdir – Jasper Pääkkönen Kimdir?

Dizide Kral Harald’ın kardeşidir. İleriki sezonlarda Bjorn in sıkı dostu olacaktır. Dizi de en sevdiğim karakterlerden biridir.

King Harald Finehair Kimdir? – Peter Franzen Kimdir?

Dizide Halfdan’ ın abisi rolünde oynamaktadır. En büyük kral olmak gibi bir hedefi vardır. Ve bunun için herşeyi yapmaya hazır birisidir.

Aethelwuff Kimdir – Moe Dunford Kimdir?

Dizide Kral Egbert’ in oğlu rolünü oynamaktadır. Babası yerine savaşlara katılarak orduyu yönetmektedir.

Ivar  Kimdir? – Alex Høgh Andersen Kimdir?

Dizide kemiksiz Ivar olarak anılmaktadır. Kemiksiz denmesinin sebebi bacaklarında kemik olmamasıdır. Sakat biri olmasına rağmen büyük ordunun başına geçmeye çalışacaktır ve bunu başaracaktır.

Ubbe Kimdir?-  Jordan Smith Kimdir?

Dizide sevdiğim karakterlerden birisidir. Ragnar’a çok fazla benzediğini düşünüyorum. Babası gibi iyi bir savaşçı.

Hvitserk Kimdir? – Marco Ilsø Kimdir?

Ragnar’ ın 3.oğlu oda abileri gibi savaşçı ruhuna sahip. Oyundaki karakteri tam anlamıyla yansıtabiliyor.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın