Üniversite Sınavları Ertelenecek mi? YKS Ertelenecek mi?

Üniversite Sınavları Ertelenecek mi? YKS Ertelenecek mi?

Şuan tüm öğrencilerin aklında aynı soru var. YKS Ertelenecek mi? YKS Tarihi değişecek mi? MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin erken seçim tarihi hakkında 26 Ağustos’da yapalım açıklamasının ardından gündem çalkalanmaya başlandı. Bugün Mhp lideri Devlet Bahçeli, Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığının Külliyesi’nde görüştüler. Görüşme sonrasında yapılan açıklamada Recep Tayyip Erdoğan erken seçim tarihinin 24 haziranda yapılacağını açıkladı.

YKS Tarihi Değişecek Mi?

Üniversite sınavı bu yıl ilk defa yapılacak YKS öğrenciler ÖSYM’nin takvimine bakarak 23 ve 24 haziran tarihlerine hazırlanıyorlardı. Bugün yapılan açıklama ile erken seçimler 24 hazirana alınacağı söylendi. Erken seçim ve YKS’nin aynı gün olmasının imkanı yok ikisinden birisinin tarihi değişecek. Öğrenciler bu duruma ne diyecek ve öğrencilerin bu ufak da olsa yapılacak değişiklik ile nasıl etkilenecekler merak konusu.

YÖK’ten YKS Tarihi ile İlgili Açıklama

Erken seçimin tarihinin değişmesi ile YÖK’ten konu ile ile ilgili açıklamada “YKS tarihleri ile ilgili açıklama yapacağız” denildi. Haber sitelerinden öğrendiğimiz kadarı ile bu kadar baktığım kadarıyla resmi bir açıklama görmedim. ÖSYM’den henüz bir açıklama gelmedi. Gelir  gelmez sitemizde yayınlanacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın