İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ücretsiz SSL – Ücretsiz SSL Nasıl Alınır?

Ücretsiz SSL – Ücretsiz SSL Nasıl Alınır?

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere siteleriniz için Ücretsiz SSL, Ücretsiz SSL Sertifikası, Ücretsiz SSL Sertifikası Nasıl Alınır, SSL Sertifikası Nasıl Kurulur gibi konulardan bahsetmeye çalışacağım. Çektiğim video ücretsiz ssl sertifikası nasıl alınır ve nasıl kurulur oldukça işinize yarayacağını düşünüyorum. Video’nun resimli anlatım şekli aşşağıda yer almaktadır.

Adım 1: Öncelikle bu linkten siteye girin ve altaki gibi site adınızı kutucuğa yazın. Domain alanını doldurduktan sonra Create Free sSL Certificate butonuna basın. ücretsiz ssl sertifikası

Adım 2:  Adım 1′ deki gibi doldurdukdan sonra karşınıza aşşağıdaki gibi bir görüntü gelecektir. Burada SSL sertifikasını onaylamanız-doğrulamanız için gerekli bilgiler var. İsterseniz Otomotik FTP Doğrulaması yapabilirsiniz. İsterseniz Manuel yapabilirsiniz. FTP bilgileri ile doğrulama yapmanızda sakınca yoktur.

ücretsiz ssl nasıl alınır

Adım 3: Doğrulama yapınca karşımıza alttaki gibi bir ekran gelir. Bu ekranda anlamsız sayı ve harfler bulunuyor. Bu bir kenarda kalsın bir sonraki adımda bu bilgileri kullanacağız.

ücretsiz ssl almak

Adım 4: Cpanel’e giriş yapıp güvenlik kısmından SSL/TLS bölümüne giriyoruz. Ve alttaki gibi “Siteniz için SSL yükleyin ve yönetin (HTTPS)” in altındaki “SSL sitelerini yönetin“yazısına tıklıyoruz.

free ssl

Adım 5: Adım 3’de karşımıza çıkan 3 farklı bölmede 3 farklı kodu alttaki ekrandaki alanlara sırasıyla yapıştırıyoruz. Daha sonrasında kaydettiğimizde kurulum tamamlanmış olacaktır.

ssl nasıl kurulur

Hata alan veya takılan arkadaşlar olursa yorum kısmından bize sorularınızı sorabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Mustafa Mustafa 18 Şubat 2018

    Gerçekten çok işe yaradı. Siteme uyguladim. Tesekkürler.

  2. fatih karahan fatih karahan 6 Şubat 2019

    Merhabalar paylasımınız ıcın tesekkur ederım. yönergelerin hepsini gerçekleştirdim ancak yine site guvenli ikonu gelmedı yardımcı olabilir misniz

  3. bulent bulent 29 Mart 2019

    yazar bey merhaba uyguladım oldu tesekkurler bu sertifika ucretsiz tamam ama bir süresü varmı ?

Bir cevap yazın