TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır

TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır

Merhaba arkadaşlar bu yazımızda TÜVTÜRK Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır konusundan bahsedeceğim. Bol görsel ile çok basit şekilde olacak anlatımımız. Umarım işinize yarar, takıldığınız sormak istediğiniz bir soru var ise yorum yapmaktan çekinmeyin. 2018 Araç Muayene Ücreti 226TL olmuştur.

 Adım 1: Bu linkten TÜVTÜRK Araç Muayene Randevu Hizmetine giriş yapalım. Gelen ekranı aşşağıdaki gibi kendi aracımıza ve ilimize göre dolduralım ve DEVAM butonuna basalım.Araç muayene randevusu alımı adım 1


Adım 2: Devam dedikten sonra gelecek ekranda aracımızın ne tür araç olduğunu otomatik ekrana gelecektir zaten. Aracımız otomobil basalım.

Araç muayene randevusu alımı adım 2


Adım 3: Daha sonraki adımda ise aracımızın Sigortası ve Plakaya ait bir borç bulunup bulunmadığını sorguluyor. Aracımıza ait borç bulunuyor ise öncelikle bunu ödememiz gerekmektedir. Aksi taktirde randevu alamazsınız. Devam butonu ile işleme devam edelim.

Araç muayene randevusu alımı adım 3


Adım 4: Gelecek ekranda ise tarih ve aracımızın son muayene bitiş tarihini bize soracak bunları seçelim. Seçtikten sonra aşşağıdaki gibi ekran gelecek ve muayeneyi nerede yapmak istediğimizi soracak. Bana en yakın istasyonu seçtim. İstasyon üstüne tıklayınca otomatik diğer sayfaya geçecektir.

Araç muayene randevusu alımı adım 4


Adım 5: Seçilen tarihte randevunuzun hangi saatlerde olmasını istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Öğleden önce ve Öğleden sonra seçenekleri ile saat aralıklarını belirleyebilirsiniz. Seçim yapıp işleme devam edelim.

Araç muayene randevusu alımı adım 5


Adım 6: Seçeneklerimize göre istediğimiz istasyonda öğleden önce saatlerinde 08:00 da randevu bulunmuş. Bana göre uygun  olduğu için işaretli kutucuğa basıp devam ediyorum.

Araç muayene randevusu alımı adım 6


Adım 7: Sonraki işlemde randevu ile ilgili herhangi bir durumda kiminle iletişime geçileceği bilgilerini istiyor. Aşşağıdaki formu kendimize göre doldurup, tikimizi ekledikten sonra randevuyu onaylayabiliriz.

Araç muayene randevusu alımı adım 7


Son Adım:  Randevumuzu başarı ile aldık. Belirlediğimiz gün ve saatte (08:00 da aldığım randevuyu yarım saat 45 dakika önceden orada olacağım.) orada olalım.

Araç muayene randevusu alımı adım 8

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın