The Boring Company Tünel Testine Başladı

The Boring Company’i tanımayan yada bilmeyen yoktur. Elon Musk’ın çılgın projelerinden birisi ile yine karşınızdayız. Hatırlarsınız ki Elon Musk trafikte sıkıldığı için bu şirketi kurmuş ve sağlam idealler doğrultusunda şirketi devam ettirmiştir. Şimdi ise bu idealleri doğrultusunda en önemli projesi olan yer altı tünellerinin yapımını gerçekleştirmişler ve test ediyorlar.

Tekrar hatırlamamız gerekirse Boring Company’nin asıl amacı yer altına tüneller açarak yer yüzündeki trafik sorununu çözmek ve yer altında bir ağ oluşturmaktır. Test aşamalarında ise Elon Musk’ın kendi şirketi olan Tesla’nın Tesla X model aracı kullandılar. Ayrıca bu testi gerçekleştirirken de bir video paylaşmayı ihmal etmediler. Paylaşılan o videoyu sizler için yazıya ekleyeceğim fakat ondan önce değinmem gereken bazı şeyler var.

Kişisel Değerlendirme

Şimdi aşağıdaki videoyu izlediğinizde göreceksiniz ki rayların kenarlarında çok fazla toz bulunuyor ve araç hareket ettiğinde oluşan hava girdabı yüzünden tozlar havaya kalkıyor. Bu durum test aşamasında olduğu için gayet normal fakat işlevsel olarak kullanılmaya başlandığında bu durum devam eder ve bakım yapılmaz ise kötü sonuçlar doğuracaktır. Örneğin ortamdaki toz sürekli havaya kalktığı için araçların klima filtrelerini çabuk dolduracaktır ve arabaların her yeri toz olacaktır. Bunun dışında ulaşım bakımından oldukça hızlı ve güvenilir bir sistem olacaktır düşüncesindeyim.

Paylaşılan Test Videosu

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın