Steam Kısıtlamaları Neden Var?

Steam’i milyonların kullandığını biliyorsunuzdur umarım. Küresel çapta milyarlarca kullanıcısı bulunan bu platformdan oyun satın alıyorsunuz ve oyunlardan kazandığınız içerikleri satmanıza imkan sunuyor. Tabii hal böyle olunca biz kullanıcılara bazı kısıtlamalar koymak durumunda kalıyorlar. Peki çoğu kullanıcının aklında bulunan Neden Kısıtlanıyorum? Veya Steam Bizi Neden Kısıtlıyor?, Steam Kısıtlamaları Neden Var? Gibi sorular yer alıyor. Sizler için bu yazımda bu sorunuza cevap verecek nitelikle bilgilendirici bir şeyler sunmaya çalışacağım.

Steam Nedir? Nasıl Bir Platformdur?

Steam’i kısaca sizlere anlatacağım çünkü ileride detaylı bir anlatımım olacak. Bu rehber niteliğindeki yazımda sizlere Steam ile alakalı her türlü bilgiyi aktarmış olacağım. Şimdi konu başlığına dönecek olursak: Steam, piyasadaki oyunların tamamını bir arada görebileceğiniz ve bu oyunları satın alabileceğiniz, yeni arkadaşlar edinebileceğiniz ve oyunlardan düşürdüğünüz eşyaları topluluğa satabileceğiniz bir platformdur. Kullanımı da aslında oldukça basit ve kolaydır fakat üst başlığa baktığımızda bazı kısıtlamalara tabi tutuluyoruz. Şimdi sizlere bu kısıtlamalardan ve neden var olduklarından bahsedeceğim.

Steam Kısıtlamaları Nelerdir?

Steam kısıtlamaları platforma yeni üye olan bütün kullanıcılara uygulanmaktadır. Bu kısıtlamalar arkadaş ekleme, topluluk pazarında eşya satma gibi kısıtlamalardır.

Steam Kısıtlamaları Neden Uygulanır?

Steam’i ticaret amaçlı kullanan sitelere karşı bir politika olarak kullanılmaktadır. Ayrıca spam hesapları platformdan arındırmak amacıyla da uygulanmaktadır.

Steam Kısıtlamasından Nasıl Kurtulunur?

Bunun için Steam içerisinden $5’lık bir alış veriş yapmak zorundasınız. Yani şöyle söylemek gerekirse mağazadan direkt olarak oyun almalısınız. G2A,Humble Bundle gibi sitelerden aldığınız oyunlar bu kısıtlamanın kalkması için bir şart değildir yani buradan aldığınız oyunlarda kısıtlama devam etmektedir. Kısıtlamanın kalkması için Steam’in kendi Mağazası’ndan $5lık yani 20.05.2018 tarihli kura göre 22.5YTL’lik alış veriş yapmak zorundasınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın