Spora Giderken Olmazsa Olmazlar

Yaz geliyor kilo verme yöntemleri ni arar olduysak veya kilo alma yöntemleri ne bakar olduysak ve sonunda spora başlamayı düşündüyseniz bu yazı tam size göre. Bu yazımızda spora giderken olmazsa olmazları listeleyeceğiz. Spor salonuna adım atmadan önce spor çantamızı iyi hazırlamalıyız. Salona gittiğimizde zor durumda kalmak istemeyiz. Yeni açılan olmazsa olmaz kategorimize ilk yazım olacak. Umarım faydalı olur. Spora başlama kararı aldıysanız ama daha önceden spora, fitness salonlarına hiç gitmediyseniz aşşağıda listelediklerimi yanınıza almadan salona gitmeyin derim.

1- Rahat Eşofman

Eşofman takımınızı alt üst isterseniz benim gibi sadece alt üstüne herhangi bir tshirt giyebilirsiniz. Fakat eşofmanınız rahat olmalı, kadınlar genelde tayt giyer bu oldukça rahattır. Erkekler ise laylonumsu eşofman altları yerine kumaş, pijama tarzı ince ama rahat eşofman altları tercih edebilirler.

5- Rahat Spora Ayakkabılar

Spor salonuna gittiğimizde galoşlarımızı giyer ve soyunma odalarına yöneliriz. Spor salonuna dışarıda giydiğimiz günlük ayakkabımız ile giriş yapamayız. Hem içeriyi toza kire boğar hemde hoş olmayacaktır. Spor yaparken ayağınıza tam oturan esnek ve rahat spor ayakkabısı seçmeliyiz. Ayağımızın rahat olmadığı bir ayakkabıda spor yapmak pek iyi olmayacaktır.

3- Susuz olmaz.

Hayatımızın en önemli elemanı diyebiliriz su için. Spor salonlarında hepimiz çok terliyoruz. Biz terledikçe vücudumuzdaki su oranı azalıyor. Bunu dengede tutmak için yanımızda mutlaka su bulundurmalıyız. Susamıyorum demeyin, susamasanız bile set aralıklarında bir iki yudum almakta fayda var. Kilo vereceğim diye sağlığınızdan olmayın.

4- Havlu

Bir önceki maddemizde suyun önemini anlatırken hepimiz çok terliyoruz demiştik. Evet bu kimisi için iyi kimisi için kötü bir durum. Ağırlık sephasına elimizi koyacağımız yerin terli olduğunu gördüğümüzde ne yaparız? Veya kafamızı koyacağımız yerin terli ıslak olduğunu gördüğümüzde. Aşırı terlemeseniz bile yanınızda havlu bulundurmanızda fayda var. Yatarak yapacağımız haraketlerde özellikler havlumuzu sererek yapalım sırtımızdaki ve kafamızdaki ter sephada iz ve ıslaklık bırakmasın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın