Spor Salonuna Giderken Unutulmaması Gerekenler

Spora Giderken Çantaya Ne Konulmalı?

Uzun zamandır spora başlama hevesi ile dolmuşken sonunda bugün spor salonuna adım atabildim. Hem ben bu haberi sizlerle paylaşmak ve sizleri de bilgilendirmek için bu yazıyı yazıyorum. Spor salonuna giderken çantamızda nelerin olması gerekiyor buna değineceğim bu yazımızda. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Hemen yazımıza geçelim.

1- Temiz Spor Ayakkabı
Spor salonuna girdiğimizde neredeyse her salonda görebilirsiniz dışardan geldiğiniz ayakkabılar ile içeriye giremezsiniz. Kapı girişinde ufak bir oturma alanı ve yanında galoşların olduğu bir kutu bulunur. Soyunda odasına kadar bu şekilde gider ve soyunma odasında spor için taşıdığınız ayrı bir ayakkabı ile spora başlarsınız. Ayakkabılarını unuttukları için salonda galoş ile dolananları gördüm sizde bu duruma düşmek istemiyorsanız spor için bir ayakkabı edinmeyi unutmayın.

2- Havlu
Yine çoğu spor salonunun kurallarından biridir bu, ben terlemiyorum diye düşünebilirsiniz fakat kesinlikle bulundurmanız gereken malzemelerden birisidir bu. Oturduğunuz yere veya başınızı yasladığınız yere mutlaka havlunuzu serin. İster terletin ister terlemeyin salona gittiğinizde mutlaka yanınızdan eksik etmemeniz gereken malzemelerden biridir bu.

3- Su
Spor yaparken istemsizce susayabilirsiniz. Suyunuzu yanınızdan eksik etmemekte kontrol etmekte büyük fayda var. Set aralarında birer yudum alarak sporunuzu yapabilirsiniz. Heleki kardiyo yapan arkadaşlar bol bol yanında su bulundurmalarını tavsiye ederim.

4- Duş malzemeleri
Spor sonrası eve doğrudan gitmek yerine işe veya arkadaşlarınızla buluşmaya gidecekseniz yanınızda duş havlusu, şampuan, temiz çamaşırlar gibi basit malzemeleri unutmamanızda fayda var. Çoğu spor salonunda kurutma makinesi vardır.

5- Müzik çalar, kulaklık
Sporunuza odaklanıp yoğun şekilde spor yapmak istiyorsanız ve kendinizi gaza getirici şarkılar ile daha iyi spor yaptığınızı düşünüyorsanız müzik çalar, telefon ve kulaklığınızı unutmamalısınız. Çoğu kişi bu şekilde salon müziklerinden ayrı şekilde kulaklık ile kendi seçtiği playlist’i dinleyerek daha verimli spor yapabiliyor.

Bonus: Ağırlık eldiveni, Spor eldiveni
Şart değil ama size faydasını düşündüğüm bir madde, bonus olarak ekliyorum. Ellerinizin nasirlaşmamasını istiyorsanız ve temis kalmasını istiyorsanız eldiven sizin için faydalı olacaktır. BenchPress gibi haraketlerde bileğiniz güçsüz geliyor ise bileklikli eldivenleri tercih etmenizde fayda var.

Bu yazımızında sonuna geldik. Elimden geldiğince faydalı unutulmaması gereken eşyaları sizinle paylaştım. Umarım faydalı olmuştur, umarım aradığınızı bulmuşsunuzdur. Sağlıcakla kalın…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın