Soyağacı Hizmeti Yeniden Açıldı

Bu yazıda Soyağaci öğrenme, soyağacı hizmeti, e-devlet soyağacı yeniden açıldı, soyağacı nasıl görüntülenir, soyağacı bakma, soy ağacı nasıl bulunur  gibi sonuçları bulabilirsiniz.

E-Devlet Sistemi Kilitlendi

Kitlenen E-devlet sistemi kısa süre içinde Soy Ağacı bilgisi hizmetinin bakıma alınması geçici şekilde devre dışı bırakılması ile normal haline döndü. Ne zaman aktif olacağını bilinmeyecek şekilde duyuru yapılmış ve gelecek günlerde kota sistemi ile tekrar hizmete gireceği bildirilmişti.

Soyağacı Hizmeti Tekrar Açıldı – Nasıl Görüntülenir?

14 Şubat 2018 tarihinde akşam saatlerinde soyağacı hizmeti tekrar aktif edildi. Açılan hizmete farklı bir uygulama getirildi ve soyağacı talebinde bulunarak sıraya alınmaya başlandı.

Hizmete girince bu mesaj ile karşılaşacaksınız.

“Talebiniz daha önce alınmıştır. Talep sıranıza göre alt-üst soy bilgileriniz en kısa sürede hazırlanacaktır. Belgeniz oluşturulduğunda doğrulanmış cep telefonu numaranız veya e-posta adresinize bilgilendirme yapılacaktır. E-posta ve cep telefonunuzu doğrulamak için Bilgilendirme Tercihlerini kullanabilirsiniz.”

Günlük Kota ile Görüntülenecek!

Bu mesaj ile sizi sıraya alarak soyağacınızı hazırlayacak ve hazır olduğunda cep telefonu numaranız ve e-posta yolu ile size bildirilecek.

Şahsen girip daha soyağacımı göremesem de söylentilere göre 1800 lü tarihlere kadar soyağacı görüntülenebiliyormuş.

Bazı vatandaşlarda sisteme girdiğinde soyağacı hizmetin de şu şekilde hata verdiği görüldü. “‘alt ve üst soy belgeniz e-devlet üzerinden üretilememektedir. lütfen belge temini için en yakın ilçe nüfus müdürlüğüne müracaat ediniz.” Bu hatanın ne olduğu nasıl olacağı ve düzeltileceği konusunda şuanlık bilgi sahibi değiliz fakat bu hatayı alan arkadaşlar çok merak ettiyse İlçe Nüfus Müdürlüğüne müracaat edebilirler.

Soyağacına Nasıl Girilir?

Soyağacına girmek için tıklayın.

Soyağacını görüntüleyebilen veya herhangi bir sorunla karşılaşan  arkadaşlarımız var ise alt kısımdan  yorum yaparak bizlere iletebilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın