İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sizin İçin Hazırlamış Olduğumuz 10 İlginç Bilgi

Bu makalemde sizler için 10 ilginç bilgiyi derledim ve liste haline getirdim bazıları zaten görmüş ya da biliyor olabilirsiniz. Fakat gerçekten tuhaf ve ilginç şeyler olduğunu düşünüyorum. Belki ilerleyen zamanlarda bunu da bir kategori haline getiririz zaman gösterir. O zaman girişi fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğum 10 İlginç Bilgiyi sizlerin beğenisine sunuyorum.

1  – Mavi balina kalbi o kadar büyüktür ki bir insan mavi balinanın atar damarlarında kolaylıkla yüzebilir.

Hepimiz mavi balinaların ne kadar büyük olduklarını elbet duymuş yada biliyoruzdur. Mavi balinalar otalama 80 ile 110 yıl arasında yaşayabiliyorlar ve ayrıca ağırlıkları 150ton’u bulabiliyor. Kuzey Yarım Kürede yaşayan yetişkin erkek mavi balinalar ortalama 24metre, aynı şekilde Kuzey Yarım Kürede yaşayan dişi balinalar ise ortalama 25metre boylarındadırlar.

2 – Plüton keşfedildiği tarihten beri bir kez bile güneşin etrafın da tam tur dönememiştir. Bu yüzden gezegenlik vasfından çıkartılmıştır.

Plüton’un gezegenliği keşfedildiği tarih 18 Şubat 1930 tarihinden 24 Ağustos 2006 tarihine kadar sürmüştür. Bu tarihte Uluslararası Astronomi Birliği Güneş sisteminde gezegen olmanın koşullarını tanımlamış ve bu tanımların dışında kalan Plüton gezegenlikten çıkartılmıştır. Plüton’un kaşifi ise Amerikalı Astronom Clyde Tombaugh’dur.

3 – Gökyüzündeki yıldız sayısı Dünya’daki tüm plajlardaki kum tanesi sayılarından daha fazladır.

4 – İnsan DNA’sı insan DNA’sı ile %50 oranda benzerlik gösterir.

5 – Rusya Plüton’dan daha büyük bir yüz ölçümüne sahiptir.

 

Ah garip Plüton’um benim, hep eziliyor hep eziliyor. 🙁

6 – Fareler ve atlar kusamazlar.

7 – Yer Fıstığı bir baklagildir ve evet, toprağın altında büyürler.

8 – Su Aygırlarının sütü pembe renktedir.

9 – Ananas aslında meyve değildir ve tarlada bu şekildedir.

10 – Mikroskopta kum taneleri bu şekilde gözükür.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın