Şiddet Gören Öğretmene Meslektaşlarından Destek

Şiddet Gören Öğretmene Meslektaşlarından Destek

Öğrencilerin dalga geçip, aşağılayıp ve şiddet gösterdiği öğretmene meslektaşları sahip çıktı. Yaşanan olayı paylaşmıştım. Öğretmene yapılan büyük saygısızlığı aşağılayıcı hareketleri video olarak sizlerle paylaşmıştım.

Çorlu Ahi Evran Meslek Lisesi’nde yaşanan olayda, öğretmene hakaretler edip, dalga geçip, insanın gururuna kıracak hareketler de bulunan öğrencilerin videosunu izlemiştik. Video da yaşanan olaylar sosyal medya da hızla yayılarak haberlere taşındı. Bildiğimiz kadarıyla ilgili öğretmen ve öğrenciler hakkında soruşturma başlatılmıştı. Bugün haftanın ilk günü pazartesi Meslektaşlarından oluşan bir grup lisenin önüne gelerek basın açıklaması yaparak şiddet gören öğretmenin yanında olduklarını belirttiler.

İnsanda Vicdan olmalı!

Bu ahlaksız kendini bilmez öğrenci dediğimiz veletler’ de vicdan diye bir şey yok. Öğretmen hakkında sağa sola bakarken birkaç engeli olduğunu okudum. Bu okuduklarım ne kadar doğrudur bilemeyiz. Engeli olsun olmasın bir insana böyle şeyler yapılmaz. Kendinden küçük öğrencilerinin yanında bu şekilde aşağılanmaz. Bunu kimse yapamaz kimse’ nin buna hakkı yok. İzleyen herkes o kadar sinir oluyor ki. Hele ki öğretmenin hiçbir suçu olmamasına rağmen suçlu duruma düşüyor. Umarım bu sorunlar çözülür eğitim hayatına devam eder.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın