Shadow of Tomb Raider’dan Fragman Geldi

Öncelikle Tomb Raider serisinin ne kadar önemli bir oyun olduğunu oyun camiasını takip edenler bilecektir diye düşünüyorum.  Bilmeyenler için yada önemini anlamayanlar için anlatmak gerekirse serinin ilk oyunu 1996 yılında Tomb Raider ismi ile PS1 konsoluna çıkmıştır. Bu oyunun çıkması ile zaten bir çok kişi PS serisini tanımaya başladı, oyun o zamanın şartlarına göre güzeldi ve ilgi çekiyordu bu yüzden insanlar oynamak istediler. Anlayacağınız bu oyun bir çok eve PlayStation girmesini sağlamış oldu. 1996 yılından şimdiye kadar sadece PS, XBOX ve PC platformlarına 16 adet oyunu çıktı ve daha mobil oyunlarını saymadım.

Peki Neden Bu Kadar Önemli?
Tomb Raider Tarihi Gelisim
Tomb Raider Serisi Tarihi Gelişimi

Evet bu soruya gelecek olursak oyun serisi önemli çünkü internetten bu oyunun gelişim sürecine bakarsanız, oyun sektörünün de paralel olarak nasıl geliştiğini anlayabilirsiniz. Bu yüzden önemlidir bunun yanında PlayStation un şuan ki popülerliğini kazanmasının yegâne sebeplerinden biridir bu oyun. Peki oyunu bu kadar övdükten sonra birazda başlığa bakalım artık ne dersiniz?

Shadow Of Tomb Raider

Evet, dün yani 27 Nisan 2018 tarihinde Tomb Raider’ın resmi YouTube kanalında bir fragman yayınlandı. Bu fragmanda oyunun çıkış tarihini verdiler ve oyuna dair küçükte olsa detaylar gösterdiler bize. Oyun dinamikleri zaten her zaman ki muhteşem durumda fakat bunun yanında bir önceki oyun Rise of The Tomb Raider’ı göz önüne alırsak yeni çıkacak oyun oldukça kanlı ve stratejik düşünmeye itecek gibi duruyor. Birde fragmanda gözükenlere dayanarak oldukça gizli ve saklanarak oynayacağımız bir oyun olacak gibi duruyor. Tekrardan dile getirmek istiyorum bu yeni oyun ile sanırım diğer oyunları bir miktar unutacağız çünkü çok sert bir oyun olacağa benziyor.

Shadow Of Tomb Raider’ın Konusu Ne?

Baş rolümüz Lara Croft yine büyük bir ormanın içerisinde bulunan Maya topraklarında dağdan bayıra, mağaradan mağaraya koşturup duruyoruz. Tabii ki Lara masum durur mu geçtiği yeri yıkarak geçiyor ve bize aksiyonlu dakikalar yaratıyor. Lara Croft’un omuzlarına adeta bir yük olarak binen kıyamet senaryosunu aşırı derece işleyecek ve bize tattıracak bir oyun.

Shadow Of Tomb Raider Ne Zaman Çıkacak?

Fragmanın sonunda verilen bilgilere göre oyun Xbox One, PlayStation 4 ve PC için 14 Eylül 2018 tarihinde çıkmış olacak. Herhangi bir erteleme  gibi bir şey olur mu bilmiyoruz tabii ki fakat verilen tarih bu yöndedir

Shadow Of Tomb Raider Fragmanı

Dün, yani 27 Nisan 218 tarihinde paylaşılan keyifli fragman ile sizleri baş başa bırakıyorum.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın