arama

Scorp’dan yeni Uygulama Who

Who
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Serkan Erdoğan
  • 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
    Loading...

Farkındayız ki teknoloji gün geçtikçe daha çok ilerliyor ve gelişiyor ayrıca bununla birlikte hayatımızın içine daha fazla burnunu sokuyor duruma geldi. Bu hayatımıza burnunu sokma olayını ise en güzel şekilde başaran akıllı cihazlar olarak tabir ettiğimiz ve tanıtımları yapılan telefonlardır. Tabii hal böyle olunca akıllı telefonlara ilgi giderek artıyor ve girişimcilerin hatta geliştiricilerin bir numaralı kapısı haline geliyorlar.

Olayı bağlamam gerekirse bu akıllı telefon uygulama pazarına global anlamda baktığımızda ‘Tinder’ adlı uygulamanın pazara epey hakimiyet kurduğunu görecek olabiliriz. Hatta uygulamanın App Store’daki sayfasına bile uğramayan bir insan olarak söylüyorum YouTube, Facebook gibi ortamlarda verilen reklamlar epey bir insanı kendine çekmeyi başardığını düşünüyorum. Konu başlığını fazla dağıtmadan içeriğe girecek olursam.

Scorp’un geliştiricilerinin yaptığı yeni bir uygulama geliyor hatta duyuruldu bile ismi ise ‘Who’ olarak tanıtıldı. Bu uygulamaya baktığımızda aynı ‘Tinder‘ gibi arkadaşlık uygulaması olduğunu görüyoruz fakat diğer rakiplerinden ayıran bir özelliği bulunuyor. Bu uygulamada ise ‘Tinder’ uygulamasının aksine yazılı bir sohbet yerine ister sesli iletişim isterseniz görüntülü iletişim kurabiliyorsunuz. Bu sayede şayet sözüm ona arkadaşlık kurduğunuz kişi ile gerçekte tanıştığınızda hayal kırıklığına uğramıyorsunuz.

Who

Verilen bilgilere göre Who’yu kullanmak için herhangi bir hesabı entegre etmenize gerek kalmıyor. Yaş cinsiyet gibi bilgilerinizi girdikten sonra kolayca kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Biraz detaya girecek olursak Who uygulaması bildiğiniz üzere Scorp ekibi tarafından geliştirilmeye başlanmıştı. Bu ekipte bulunan 7 kişi tarafından 2 ay içerisinde geliştirilmiş ve pazara sunulmuş durumda.

Who uygulamasını Android cihazlar için buradan IOS cihazlar için ise buradan indirip kullanabilirsiniz.