Sakal Nasıl Çıkartılır?

Erkeklerin şüphesiz makyajı sakallarıdır diye düşünüyorum. Çoğu erkekte benimle aynı düşüncededir diye varsayıyorum. Hatta şunu da belirtmek gerekir ki sakallar, erkeklerin dikkat ettiği konulardan bir tanesidir. Bir çok erkek sakal bırakmayı sever bir kısmı nefret eder fakat bir kısmında da hiç çıkmaz ya da çıkmamasından yakınırlar. İşte bu azınlık kesim için; Sakal Nasıl Çıkartılır? Başlıklı yazımı sizler için hazırlıyorum sevgili dostlarım.

Öncelikle sakal sorunu olan çoğu kişi estetik merkezlerine giderler ve bunu çekinerek yaparlar. Unutulmaması gerek ki estetik merkezleri yalnızca kadınlar için yapılan yerler değillerdir. Erkeklerde estetik merkezlerine utanmadan ve sıkılmadan gidebilmelidirler. Unutulmamalı ki kişisel bakımın kadını erkeği yoktur. Benim önerimde bu yöndedir, fakat evde bir şeyler yapmakta mümkündür tabii ki şimdi sizlerle evde yapılabilecek bu şeylerden bahsedelim.

Öncelikle şunu söylemek gerekir ki aşağıda bahsedeceğim şeyleri uygularken son derecede sabırlı olmanız gerekmektedir. Çünkü bu bir günde yada birkaç günde olacak bir şey değildir.

Sarımsak Kürü

Daha önce belki duymuşsunuzdur fakat kaygılarınız olabilir. Yaptığım araştırmalara göre işe yarıyor bir ev çalışmasıymış. Uygulanışı ise oldukça basittir, uygulanışına geçecek olursak;

  • Sarımsak güzelce soyulur yani kabuklarından arındırılır.
  • Bir bıçak yardımı ile üzerine hafifçe baskı uygulayın ki sarımsağın suyu kendini salsın.
  • Sakal çıkmasını istediğiniz bölgeyi sıcak su ile yıkayın ki gözenekler açılsınlar.
  • Şimdi ise kesmiş olduğunuz sarımsağı sakal çıkmasını istediğiniz bölüme sürmelisiniz.

Bu sürme işlemi ise 20 dakikadan uzun sürmemelidir. Ayrıca bu işlemi gerçekleştirirken derinizde kızarıklıklar olabilir bu sizi korkutmasın. İşlem bittikten hemen sonra yüz yıkanmalıdır aksi taktirde uzatmaya çalıştığınız kılların kökleri yanar ve sakallara güle güle diyebilirsiniz. Uygulanma sıklığı ise haftada 2 yada 3 kez olabilir. Bu işlem derinizdeki kıl köklerine ulaştığında köklerin uzamasını sağlayacaktır. Bir ay gibi bir sürede kılların uzadığını fark edeceksiniz.

Yapacağınız bu işlemi abartmamanız gerekiyor. 20 dakikadan uzun uygulamalar ve haftada 2-3 seferden fazla uygulamayın. Abartılan uygulamalar kıl köklerini yakacağı gibi aynı zamanda sivilce ve akne oluşumunu da tetikler.

Bu işlem için kıl köklerinizin olması gerekiyor, ırsi bir durum olan köselikte bu işlem işe yaramaz çünkü kıl köklerine uygulanan bir işlemdir.

Jilet ile Kesmek

Bu durumda aslında üstteki gibi benzerdir. Hangi yönü benzer derseniz bunda da kıl köklerinizin olması gerekiyor. Yüzde çok ince kıllar bulunmaktadır bunları jiletle keserek hem çabuk uzamalarını hem de köklerinin kalınlaşmasını sağlayabilirsiniz. Yine üstteki yöntem gibi köse arkadaşlar için maalesef kullanılabilir bir yöntem değildir. Uygulama sıklığına gelecek olursak haftada 2 yada 3 kez jilet ile tıraş olabilirsiniz. Her gün tıraş olmanızı önermiyorum çünkü derinizi tahriş edersiniz ve ileride başka sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın