Sahurda Ne Yenir? Tok Tutan Sahur Yiyecekleri

Sahurda Ne Yenir? Tok Tutan Sahur Yiyecekleri

Ramazan ayı geldi bugün ilk oruç günümüzü bitirdik ve oruçlarımızı açtık. Kimimiz çok acıktı kimimiz bu sıcak günlerde çok susadı. Bu yazımızda sahurda tok tutan yiyecekler i  söyleyeceğiz.

Sahurda Tok Tutacak Yiyecekler

1- Yumurta
Sahurun olmazsa olmazlarından yumurta, isterseniz kırın isterseniz kaynatın isterseniz haşlayın. Yumurtanın her türlüsü sahurda yediğinizde gün boyu tok hissetmenize yardımcı olacaktır.

2- Yulaf Ezmesi
Sahurda çok fazla zamanı olmayan veya uğraşmak istemeyen kişiler için oldukça önemli besin kaynağı. Sahurda yediğinizde içindeki yüksek lif oranı ve karbonhidrat bakımından zenginliği ile tok hissetmenizi sağlayacaktır. Tüm büyük küçük marketlerde bulabilme imkanınız var.

3-Kahvaltılık
Yumurtanın yanında çok güzel olacak domates,salata, zeytin peynir, yoğurt çok güzel ve uyumlu kahvaltılıklar yumurta ile de çok güzel gidecektir. Çayla beraber güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz.

4- Sosis
Sahurda çocukken en sevdiğim yiyecekti. Annem gece sosislerin uçlarını bıçakla hafiften kesip kızartırdı. Kesinlikle önerebilirim. Yiyecek bir şey bulamıyorsanız güzel seçim olabilir.

Sahur Önerisi

Sahurda tuzlu ve çok yağlı susatacak besinler tüketmemeye dikkat edin. Çayınızı az şekerli ve tatlı yememeye çalışın. Bol su içmeyi unutmayın, açlık ile idare edilebiliyor ama susuz asla. İmkanımız var ve sağlığımız yerinde ise oruç tutmaya çalışalım. Allah tuttuğunuz ve tutacağınız oruçları kabul etsin.

Sahurda yemeği sevdiğiniz ve diğer kişilere önerileriniz yorum yaparak yazmayı unutmayın.

2 Comments

Bir yanıt bırakın