Ruh İkizi – Ruh Eşi Nedir?

Bu yazımda genelde olduğu gibi Genel Kültür kategorisinde sizlerleyim. Çevremizden ve dünyasal yaşamdan sık olarak duyduğumuz bir kelime vardır: ‘Ruh İkizim’. Peki bu kelime ne anlama geliyor? Ruh İkizi Nedir? Ruh İkizi Nasıl Bulunur? Ruh İkizi Gerçekten Var Mıdır? Ruh Eşi Nedir? Ruh Eşinin Anlamı Nedir? gibi soruların cevabını bu yazımda almış olacaksınız. O zaman fazla vakit kaybetmeden öncelikle sık karıştırılan iki kelimeyi bir açıklığa kavuşturalım. İnsanlar tarafından ‘Ruh İkizi’ ve ‘Ruh Eşi’ kavramları oldukça karıştırılıyor. Bu iki kavrama şimdi ufaktan bir bakış atalım ve kafamızdaki soruları aydınlatalım.

Ruh İkizi(İkiz Ruhlar) Nedir?

Ruh ikizleri, bir diğer söylemle ikiz ruhlar ortak bir enerjinin ayrılmış parçalarıdır. İnsanlar daha fiziksel hale bürünmeden önce enerji boyutundayken androjen varlıklardı. Burada ki androjen kelimesini bilmeyenler için açıklama yapmak gerekirse, androjen hem erkek hem dişi varlık demektir. Fiziksel hale bürünürken kutuplaşma ortaya çıktı yani erkek ve dişi olarak farklı fiziksel bedenlere yerleştiler. İkiz ruhlar benzer titreşimlere sahiptirler ve görünüş olarak madeni bir paranın diğer yüzüdür diyebiliriz. İkiz ruhlar iki enerjiye bölündükten sonra birbirinden çok farklı hayatları sürüyor olabilirler. İkiz ruhlar fiziksele bürünürken kutuplara ayrılsalar da günün birinde elbet birbirlerini bulurlar. Ruh ikizi demek kendinin tamamen karşısında bulmak, yani karşısındaki kişiye baktığında aynaya bakmış kendisini görüyor gibidirler. Ait olmayı ve ben kavramının ortadan kalmasını yaşalar bir bütün haline gelirler. İkiz ruhlar koşulsuz sevmeyi birbirlerinden öğrenirler. Buradaki koşulsuz sevgi içinde herhangi bir neden olmayan yani çıkara dayanmayan sevgidir.

Ruh Eşi Nedir?

İkiz ruhlar bölündükten sonra ortaya çıkan enerji parçaları kendisini tamamlamak için başka bir enerjiye yada ruha ihtiyaç duyar. Bunu da başka bir ruhla eşleşmek yöntemi ile sağlamaktadır. Bu enerji, ruh ikizi gibi farklı kutupta ve zıt değildir. Karşı cins olarak kutupsallığı olmasına rağmen enerjilerin titreşimi birbirlerine benzerdir. Eş ruhlar birbirlerini dengelerler ve birbirlerinde eksik olan özelliklerini tamamlarlar. Ruh eşlerinden birisi dünyevi ve dışa donuk iken diğeri daha içsel ve ruhsaldır bu bağlamda birbirlerini tamamlamaktadırlar.

Yunan Mitolojisinde Ruh Eşi Efsanesi

Yunan mitolojisinde tanrıların kralı ve göklerin hakimi Zeusun yarattığı insanlar eskiden dört kollu, dört bacaklı ve kafalarında iki yüzleri olan insanlarmış. Bu insanlar birbirlerine sırtlarından yapışık şekilde gibilermiş. İnsanlar eğlenceye o kadar dalmışlar ki yaratıcıları Zeusa şükretmeyi unutmuş hale gelmişler. Bu duruma sinirlenen ve kızan Zeus bakanların gözlerini kör edecek kadar parlak olan bıçağı ile(Yıldırımı olarak da adlandırılır.)  bedenleri ikiye ayırmıştır. Artık her insandan iki tane vardır ve bu bıçak darbesi ile insanlar dünyanın dört bir yanına dağılırlar. Zeus insanları diğer kısımlarından ayrı olarak yaşamak için lanetlemiş ve böylelikle ömürleri boyunca ruh eşlerini aramak için cezalandırılmıştır. Bu efsane ‘Zeus’un Laneti olarak da geçmektedir.

Bu yazımda da sizler için seçtiğim konu buydu umarım bir nebze de olsa aydınlanmışsınızdır. Değerli yorumlarınızı eksik etmeyin lütfen.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın