Reenkarnasyon Nedir?

Şimdi konunun temeline girmeden önce yani Reenkarnasyon Nedir? sorusunu sormadan önce bu arkadaşın öncelikle kelime anlamına bir bakalım. Kelime anlamı şu şekilde karşımıza çıkıyor;

Reenkarnasyon, Bkz: Ruhgöçü, Ruh Sıçraması

Kısaca bahsetmek gerekirse ruhun sürekli olarak bir o yana bir buyana adeta “Gönlü ayran olanın çalkalayanı çok olur.” cümlesine karşılıkmışçasına bir bedenden başka bir bedene geçmesidir. Hal böyle olucunca bu duruma inanan insanların sayısı ise dünya çapında 1 milyardan fazladır.

Reenkarnasyon Nedir?

Batı tarihinde ilk olarak Pisagor ve Platon gibi eski Yunan bilgin ve filozofları tarafından dile getirilmiştir. Antik Mısır, Kelt, Maya gibi eski uygularlıklar tarafından da kabul edilen bir inanç sistemidir. Günümüzde Reenkarnasyon fikrini kabul eden bir çok inanç sistemi bulunuyor bunlar ; Hindular, Eseniler, Dürziler gibileri bu yazdıklarım sadece bir kısmıydı aynı zaman da Göktanrı inancı hariç bütün Şamanist toplumlarda kabul edilmiştir. Birazcık işin felsefesine girdim sanırım neyse uzaklaşalım bu kısımdan.

Reenkarnasyon, ölümsüz ve saf enerji olan ruhun bedenin ölümünden sonra başka bedene geçerek hayatına devam ettiğini savunuyor. Bu inanışa göre bu olay 2-3 defa gerçekleştirilebilir ve daha önceki yaşamlarından belli başlı alıntıları hatta bedenindeki yara izlerini vs. bile taşınabilir.

Reenkarnasyon ile alakalı pek çok araştırma yapılmış ve hala yapılıyor durumda. Bununla alakalı olarak birkaç şey yazmak istiyorum. Jim Tuccker adında bir yazar yazdığı “Yaşam Sonrası Yaşam Öyküsü” adlı kitabı çocuklara reenkarnasyon’u çocuklara anlatmaya ve açıklamaya çalışmıştır. Bunun üzerine Tuccker 2.500 genç ile röportaj yapmış ve bazıları şuanda olan yara izlerinin önceki yaşantılarında da olduğunu dile getirmiştir. Tuccker bu yara olayı üzerine uzun yıllar çalışmış olsa da elle tutulur hiçbir şey bulamamış.

Bir yazının daha sonuna  geldik, yine bekleriz efenim.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın