Red Dead Redemption 2 Yeniden Ertelendi!

Rockstar firmasının her oyun serisi gibi oyuncuların aşırı derecede beğendiği ve göz bebeği durumuna gelen ve 2018 yılına çıkışıyla damga vurması beklenen Red Dead Redemption 2 yeniden ertelendi.

Rockstar tarafından oyunun ilk duyurulmasında oyunun hayran kitlesini aşırı derece mutluluğa boğmuştu. Red Dead Redemption 2’nin ilk çıkış tarihi 2017 yılının kış ayları olarak belirtilmişti. Fakat geçtiğimiz aylarda gelen bir duyuruya göre Red Dead Redemption 2’nin ertelenerek 2018’in ilkbahar aylarında çıkacağı duyurulmuştu. Fakat bu tarih yeniden yalan oldu ve yeniden ertelendi.

Söz konusu ertelemeler oyuncu kitlesini aşırı derecede üzmüş olsa da yapımcı Rockstar tarafından kaçamak tarihler yerine tam anlamıyla kesin bir çıkış tarihi verilmiş oldu. Bu duyuruya göre Red Dead Redemption 2  Xbox One ve PS4 kullanıcılarıyla 26 Ekim 2018 tarihinde buluşacak. Verilen tarih ise oyunun planlanan çıkış tarihinden neredeyse 1 yıl geç çıkması demek oluyor.

PS3 ve Xbox 360 için 2010 yılında çıkan oyun o dönemlerde kısa bir süre sonra PC oyuncuları ile de buluşacağı haberi verilmişti. Fakat bu haberin üzerinden 8 yıl geçmesine rağmen değişen hiçbir şey olmadı oyun da PC oyuncuları için çıkmadı.  Normalde Rockstar firması GTA ve Bully gibi oyunlarda uyguladığı stratejiyi bu yapım için uygulamadı bu da bizi biraz şaşırttı.

Şahsi Düşüncelerim..

Benim şahsi düşüncem ise oyunun hiçbir zaman PC platformuna çıkmayacağından yana çünkü üzerinden tam olarak 8 yıl geçen bir yapımın PC’ye gelmesi biraz saçma olacaktır. Bunu dışında oyun tam olarak iki kere ertelendi ve çıkış tarihinden yaklaşık olarak 1 yıl geç çıkacak. Bence geçen bu süre içerisinde oyunun buglarından ve açıklarından tamamen arındırılmış olması gerekiyor. Çünkü sen büyük bir yapımcı şirketi olarak tarih veriyorsun ve o tarihte oyunu çıkaramıyorsun. Bunun bazı sebepleri olabilir tabii ki 1 yıl içerisinde oyun içinde bulunan bug ve açıkları da fazlasıyla düzeltebilmeleri gerekiyor. Red Dead Redemption 2 çıktığında hala bulgu ve açıklı halde karşımıza çıkması durumunda oyuncular tarafından büyük bir tepki alacağını düşünüyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın