PUBG’ye Deathmatch Modu Geldi

Son zamanlarda oyun camiasında adından sıkça bahsettiren PUBG yani PlayerUnknown’s Battleground oyununa yeni bir oyun modu geliyor. Evet başlıkta da belirttiğim gibi gelecek olan bu yeni oyun modu ise Deathmach olacak. Peki “Deatchmatch Nedir?” diye soru canlanabilir kafanızda öncelikle bilmeyenler için bu konuda sizleri aydınlatmak isterim.

Deatmatch Nedir?

Çevrimiçi ve çok oyunculu oyunlarda bulunan genellikle MMOFPS tipi oyunların kullandığı bir sistemdir. Bu sisteme göre karakteriniz ile belirlenen oyun süresinde her öldüğünüzde rastgele bir yerde yeniden canlanırsınız. Oyun bu şekilde süre bitene ya da belirlenen puana birisi ulaştığında sona erer. Hızlı bir oyun tipi olduğu için genellikle oyuncular tarafından tercih edilir.

Sizleri Deathmatch Nedir konusunda aydınlattığıma göre dağıtmadan kendi konumuza geri dönelim. PUBG’ye gelecek olan bu oyun modu şuanda yalnızca özel sunucularda kullanılıyor. Geliştirici topluluğu tarafından geliştirilen bu mod yalnızca özel sunucularda oynanabilecek. İleride ise bu oyun tipinin PUBG’nin resmi sunucularına geleceğini söylüyorlar. Peki PayerUnknown’s Battleground gibi Battleroyele ile ünlenmiş bir oyunda Deathmatch nasıl olacak veya nasıl işleyecek.

PUBG’de Deathmatch Nasıl İşleyecek?

Bu soruya cevap arayacak olursak kıza ve net bir şekilde izah etmeliyim sizlere. Genellikle insanların çoğu Battleroyale modunda hiç kimseyi vurmadan adeta saklanarak oyunu oynarlar ve son adamı vurarak “Çorba Parasını Çıkartırlar” ama bu oyun modunda işler böyle yürümüyor. Onun yerine oyuna 80 puan limiti koyulmuş bu puana birisi ulaştığında oyun otomatik olarak son buluyor.

Deathmatch Modunda Öldüğümüzde Ne Olacak?

Haritanın rastgele bir noktasına spawn olarak oyuna başlayacaksınız ve kaldığınız puandan devam edeceksiniz.

Deatmatch Modunda Öldüğümüzde Eşyalarımız Gidecek Mi?

Bunun üzerine net bir bilgi olmasa da 3 farklı olay senaryosu bizi bekliyor olacak. Bunları kısaca değinmek gerekirse;

  • Ölmeden önceki bütün eşyalarımız geri gelecek ve rastgele bir yere spawn olacağız.
  • Geliştiricilerin belirlediği başlangıç eşyalarıyla rastgele bir yere spawn olacağız.
  • Ölmenin bir cezası olmalıdır kafasıyla çıplak bir şekilde rastgele bir yere spawn olacağız.

Yukarı da bahsettiğim üç halden birisi olması muhtemel başka bir şey beklenemez zaten fakat dediğim gibi ne olacağını bilmiyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın