PUBG ile Fornite Arasındaki İlginç Bağ

Fortnite ve PUBG’nin son zamanların en çok adlarından bahsettiren ezeli iki rakip oyun olduğunu biliyorsunuz. Bu iki oyunun ismini duyduğunuz kadar aralarındaki ilginç bağı duydunuz mu?

Verdiğiniz cevabı hayır olarak algılıyorum ve  ‘Aralarında nasıl bir bağ olabilir ki?’ dediğinizi duyar gibi oluyorum. O halde güzel bir soru soruyorsunuz ve ne kadar çok merak ettiğinizi seziyorum. Fakat sizleri daha fazla heyecanlandırmadan bu ilginç bağa değinmek istiyorum.

Öncelikle oyun camiası ile ilgilenenler  ‘Hangi oyun hangi oyun motoru ile yapıldığını’ ve ‘Hangi oyunun nasıl yapıldığını’ genelde bilirler. Aslında bütün soruların anahtarı Fortnite’ın yapımcısı Epic Games’de saklı halde bekliyor. Birde şöyle PUBG’nin oyun motoruna değinelim ‘Unreal Engine’, Epic Games ile Unreal Engine size bir şey çağrıştırıyor mu?

Unreal Engine Nedir?

İlk defa 1998 yılında Epic Games tarafından geliştirilen bir oyun motorudur şuanda bir çok oyun tarafından aktif olarak kullanılan en gelişmiş oyun motorlarındandır.

PUBG ile Fortnite Arasında Bağ

Evet, artık asıl konuya gelecek olursak aslında aldığınız her PUBG aslında Unreal Engine sayesinde Fortnite’ın yapımcıları olan Epic Games’e para kazandırıyor. Hatta Fortnite’ın Türkiye lansmanında şöyle bir cümle kullanılmıştı; ‘Unreal  Engine kullanan oyunlar Steam’de bize çok fazla kar getirdi, övündüğümüz en iyi oyun ise PlayerUnknown’s Battleground’ cümlesi olmuştu. Yani anlayacağınız aldığımız her PUBG oyununda Fortnite’a da kazandırmış oluyoruz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın