PUBG Eklenti Rehberi

PUBG’nin herkesin severek oynadığı bir oyun olduğunu biliyoruz hatta bazı insanları da sinirden delirten bir oyun olduğunu da biliyoruz. Bu yüzden sizler için PUBG Eklenti Rehberi düzenledim. Ayrıca oyunun içerisinde birçok eklenti bulunuyor adamlar bu eklentileri boşuna yapmadılar herhalde. Her eklentinin kendince bir özelliği bulunuyor. Bu rehber de sizler için bu eklentilerin hangi silahlar için takıldığını ve ne işe yaradığından bahsettim. Ayrıca rehberin içine ise iki adet bonus ekledim. Bu bonusların birincisi silahların recoil tablosunu gösteriyor, ikincisi ise dürbünlerin ne kadar mesafeden nasıl atılacağını gösteriyor.

Girişi güzel bir şekilde yaptığımıza göre artık yavaş şekilde rehbere geçelim.

Namlu Ucuna Takılan Eklentiler

Silahın en uç kısmına takılan eklentilerdir bu eklentiler genelde tepme ile alakalıdırlar. En popüleri ise Keskin Nişancı ve Taarruz Tüfeklerinde kullanılan Susturucu eklentisidir. Bundan sonra Namlu Ucu Freni yer almaktadır.

PUBG Namlu Ucuna Takılan Eklentiler
PUBG Namlu Ucuna Takılan Eklenti Tablosu

Silahın Alt Rayına Takılan Eklentiler

Bu eklentiden daha önce 2 adet bulunuyordu. PUBG #12. Hafta Güncellemesi  3 adet daha eklendi ve toplam 5 adet tutamaç olmuş oldu. Yapılan testlerde toplam 5 adet tutamacın arasından en iyisi Half Grip daha sonra ise Açılı Tutamaç(Angled Grip) yer almaktadır. Yeni gelen tutamaçlar ise Half Grip, Light Grip ve Thump Grip olarak isimlendirilmiş.

PUBG Silahın Alt Rayına Takılan Eklentiler
Silahın Alt Rayına Takılan Eklenti Tablosu
Bonus : Tutamaçlar Takıldığında Silahlardaki Recoil Değerleri
PUBG Recoil Tablosu
PUBG Recoil Tablosu

Silahın Üst Rayına Takılan Eklentiler

Bunların aslında silaha kattığı hiçbir ek özellik bulunmuyor. Sadece yakınlaştırma amacıyla kullandığımız eklentiler yer alıyor. Önceden 8x ve üstü dürbünleri taaruuz tüfeği gibi silahlara takabilirken, PUBG #12. Hafta Güncellemesi ile artık 8x ve üstü dürbünler yalnızca Keskin Nişancı Tüfeklerine takılabilecekler.

PUBG Üst Raya Takılan Eklentiler
PUBG Üst Ray Eklentileri
Bonus: Dürbünler Takıldığında Uzaktaki Hedefe Aim Alma Tablosu
PUBG Dürbün İle Hedef Alma
PUBG Dürbün İle Hedef Alma Tablosu

Silahların Stoklanmasını Arttıran Eklentiler

Bunlar ise silahların arka kısımlarına takılan dipçik diye tabir edilen kısımdır. Bunlar genelde silahlarda ateş ederken dengeyi sağlayan yardımcı eklentilerdir.

PUBG Stok Arttıran Eklentiler
Dipçik Eklentileri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın