PUBG Çöl Haritasında Değişiklik!

PUBG geliştiricileri sonunda biz oyuncuların çöl haritasını çok beğenmediğimizi sanırım anlamış olacaklar ki yeni güncelleme ile çöl haritasında bazı değişiklikler yaptı.

Yeni çöl haritasında açık alan oldukça fazla durumdaydı ve oyunun ilerleyişini tamamen şans faktörü belirliyordu. Hatta bu durum oyuncular tarafından o kadar sıkıntılı olmaya başlamıştı ki insanlar çöl haritasına denk geldiklerinde lobiye dönüyorlardı. Şunu da söylemek gerekiyor sanırım PUBG sunucularının en yoğun olduğu saatler de çöl haritasında 40-45 kişi ile başlayan oyunlar bile oluyordu.

Bazı oyuncular Player  Unknown’s Battleground’ın haritalar dosyasında bulunan çöl haritası dosyalarını siliyordu nasıl bir nefretse artık. Oyunculardan biride bayağı bir ileri giderek oyun dosyalarını değiştiren bir uygulama bile yapmış.

Oyuncuların bu durumdan memnun olmadığını anlayan PUBG ekibi geçtiğimiz günlerde yeni çöl haritasına yani Miramar bölgesine bir güncelleme getirdi .

Miramar bölgesine oyuncuların daha iyi loot yapabilmesi için yeni alanlar ve oyuncuların arası etkileşimi arttırmak için ise yeni siper alanları eklendi. Yeni eklenen binalar ile birlikte loot’ların daha oranlı şekilde dağıtılması amaçlandı ve bunun için gerekli düzenlemeler yapılmış.Yani  Miramar’ın bazı yerlerinde loot oranları daha fazla olacak. Yeni güncelleme tamamen Güncelleme ile birlikte araç kullanımını kolaylaştırmak ve rahatlamak amacıyla yeni yollar ve rotalar eklendi.

Benim fikrim…

Çöl haritasını her ne kadar çoğu kişi sevmese de ben seviyorum ve sanırım haritaya da biraz haksızlık yapılıyor. Haritada çim olmaması aslında doğal bir denge sağlıyor ve insanlar çabuk fark ediliyor. Ayrıca optimizasyon sorununun da ilk haritaya göre kat ve kat daha az olması bu işin keyifli hale getiriyor diye düşünüyorum. Benim fikrimce haritada ki engebeli arazinin de çok olması oyuncular arası etkileşimi arttırıyor ve keyiflendiriyor. Ama tabii ki güncellemenin asıl sebebine gelirsek çöl haritası cidden ilk haritaya göre çok boş duruyordu bir loot alanından başka bir loot alanına giderken çok fazla taciz ateşi altında kalabiliyorsunuz bunu da biz istemiyoruz.  🙂

Ayrıca yazı sonunda belirtmek istediğim bir konu daha var PUBG geliştiricilerinden olan BlueHole yeni bir anti-hile sistemi hakkında çalışıyordu ve bunun ilk denemesini test sunucularında uygulamaya başlamışlar. Oyunun Türkiye yetkilisi olan TamGame’in resmi sitesinde ise bu konu ile ilgili olarak şu yazılmış ;

“Bu çözümün uyumluluğunun test edilmesi gerekiyor. Verileri analiz edip, çıkabilecek sorunları çözeceğiz. Bu süreçte test sunucusunda çökmeler yaşanabilir. Test sunucusunda stabil ilerler ise güncelleme canlı sunuculara eklenecektir.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın