PUBG Başlangıç Lobisi Değişiyor!

PUBG oyununda SOLO,DUO veya SQUAD modlarında hazır olduğumuz zaman PLAY tuşuna basarız ve oyuna gireriz oyun 100 kişi ile oynandığından dolayı oyuncu sayısının yeterli hale gelmesini ve yeterli hale geldikten sonra oyunun başlaması için adalarda bekliyorsunuz.

Player Unknown’s Battleground oyunu severler bilir ki bu adada beklemek tam bir eziyet haline gelmişti. Çünkü insanların eğlenmesi  ve silahları denemesi için adada masaların üzerine silahlar koyulmuştu. Bu silah sesleri ve birçok insanın aynı anda aynı yerde olması bilgisayar performansını ve oyunun açılma hızını etkiliyordu.

PUBG yapımcıları yaptıkları açıklamaya göre 100 kişinin aynı anda adalarda olması sunucuları aşırı yorduğundan dolayı bu kısımda bir değişiklik yapmayı planlıyor. Steam de oyunun SON HABERLER kısmındaki habere göre PUBG ekibi oyuncuları birden fazla adada farklı yerlerde toplamayı planlıyor.

Yayınlanan haberde şu bilgilere yer verildi;

Küçük bir bölgedeki birden fazla oyuncunun birbirleriyle etkileşime girmeleri, sunucular üzerinde çok büyük bir etkiye sahipti. Bunu çözmek için, oyuncuların maç başlangıcından önce toplandıkları birden fazla alan sunmaya karar verdik. Sonuç olarak hem sunucular hem de oyuncular daha çok memnun olacak.

Yani oyundaki klasik harita için konuşur isek gelecek güncellemeden sonra birden fazla ada olacak ve oyuncular bu adalara rastgele dağıtılacak.

Gelecek diğer bir yenilik ise bu adada bulunan silahların kaldırılması, 100 kişinin aynı adada olmasının yanında bu silahlarında durduk yere random shooting yapılması bilgisayarı ciddi şekilde etkiliyordu. Oyun ekibi biraz kendilerini düşünerek birazda bizi düşünerek adalardan bu silahların kaldırılacağını duyurdu.

Ana adaya atlarken uçakta da bazen sorunlar çıkabiliyordu sonuçta orada da 100 oyuncu bir arada hatta iç içe diyebiliriz birde bunun yanında adanın bilgisayar tarafından renderlanmasını hesaba katarsak buda bizim bilgisayarlarımızı ve sunucuları aşırı derecede yoruyordu. Oyun ekibi bununla alakalı bir de olacağını açıkladı fakat tam detay vermedi.

Ayrıca yeni bir anti-hile üzerinde çalıştıklarını da yazının sonunda belirtmişler. Zaten mevcut anti-hile sistemi ile 100bin kişiye yakın kişi oyundan uzaklaştırılmıştı. Gelecek olan yeni anti-hile sistemi ile oyunun keyfine eden arkadaşların kökü kazınacak gibi duruyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın