PUBG Alternatifi 5 Ücretsiz Oyun

Son zamanların adından çok fazla söz ettiren PUBG ücretli olması bakımından çoğu insan tarafından tercih edilemiyor ya da alınamıyor. Fakat emin olun bu duyguyu önceden bende yaşıyordum ve tam olarak ne yaşadığınızı biliyorum. Aşağıda bu durumdan bir nebzede olsa kurtulmanız için sizler için bir listeme yaptım. Bu listelemede sizler için PUBG alternatifi olan 5 Ücretsiz Oyun’u listelim. Listede bulunan bütün oyunları büyük bir zevkle oynayabileceğiniz düşünüyorum.

Tabii ki bu listede PUBG’nin en büyük rekabetçisi olan Fornite’da bulunuyor. O zaman fazla lafı uzatmadan listeye geçelim.

1 – H1Z1

H1Z1

Listenin en başarılı ikinci oyunu diyebiliriz. İçerisinde birden fazla oyun modu mevcut durumda olmasıyla beraber önceden ücretli ama geçtiğimiz haftalarda ücretsiz olan bir oyun. Yeni gelen güncellemeleri ile içerisine oldukça fazla oyun modu eklenmesiyle hızlı ve zevkli bir oyun haline geldi.

2 – Infestation: The New Z

Infestation: The New Z

Listenin en eski oyunlarından birisi diyebilirim. Bu oyunda ise zombi salgını sonrası bir hayatta oynuyorsunuz. Açık dünyada olan yine loot sistemine dayalı bir oyun. Arkadaşlarınızla beraber oynayabileceğiniz ve onlarla beraber loot yaparken düşmanlarınızı öldürebileceğiniz bir oyundur. Gayet zevklidir fakat oynayan kişiler uzun süredir oynadığı için bir miktar profesyonel seviyeye gelmişlerdir.

3 – Fornite: Battle Royale

Bu oyunu aslında bilmeyeniz yoktur diye düşünüyorum çünkü PUBG’nin bir numaralı rakibi unvanını taşıyor ve oyunu tahtında da edebilir. Tıpkı PUBG gibi Battle Royale oyun modunu oynadığınız bir oyundur kendisi fakat bunda oyunda bulunan her şeyi parçalayabiliyorsunuz ve korunmak için inşaatlar yapabiliyorsunuz. Tüm bunların aksine PUBG’ye göre çok hızlı bir oyun modu olduğunu söyleyebilirim. Oynamayı düşününler elbet alışacaktır fakat bunu bilerek oyuna girişmeleri daha doğru olacaktır.

4 – Unturned: Arena Mode

Unterned: Arena Mode

Bu oyun ise Minecraft benzeri bir oyun diyebilirim grafik alt yapısı çok basit bir şekilde yapılmış olmakla beraber bilgisayarlarınızı da diğer oyunlar gibi yormaz. Fakat oynanış bakımından diğer oyunlardan bir miktar eksik kaldığını söyleyebilirim. Ama tüm bu eksikliklerinin yanında oyuncu kitlesi oldukça fazla durumdadır. Arena Mode dışındaki oyunlarda ise oldukça keyifli anlar yaşabilirsiniz, bu oyunda tıpkı Infestation oyunu gibi zombi salgını sonrası hayatta kalmaya çalışırken başka insanlarla etkileşime girebildiğiniz bir oyun.

5 – Islands of Nyne: Battle Royale

Islands of Nyne

Bu oyunda aynı PUBG gibi Battle Royale modunda bir oyun olduğunu söyleyebilirim. Grafik yapısından baktığımızda gayet başarılı durumda duruyor. Oyun şuanda Alpha aşamasında olsa da sürekli getirdikleri güncellemelerle oyunda herhangi bir eksiklik hissetmiyorsunuz. Bunun yanında oyunda şuanda 3 adet harita bulunuyor. PUBG oyununda olmayan alıştırma modu bu oyunda bulunuyor. Tek tabanca ve takım oyunu gibi modları bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın