Pokemon Go’ya Yeni Görev Sistemi

Pokemon Go’yu bilmeyen yoktur sanırım bir zamanların herkesi sokaklara döken adeta deli gibi sokaklarda gezdiren bir oyundu kendisi. Fakat o günden bu yana görev tabanlı bir oyun değildi, ki son gelen güncellemeye kadar.

Oyunu oynarken insanların belirli bir amacı bulunmuyordu bazıları sadece pokemon toplayarak pokedexlerini tamamlıyordu bazıları ise GYM’lerde mücadele ediyordu. Açıkçası oyun içerisinde aktif bir görev sistemi olmaması insanların giderek oyundan soğumasını sağlıyordu. Fakat şimdi gelen yeni görev sistemi ise oyuncuların oyuna bağlanmasını ve aktif bir şekilde yeniden oynamalarını sağlayacaktır diye düşünüyorum.

Peki gelen bu görev sistemi ile oyunun oynanışı gibi şeyler değişiyor mu? Tabii ki hayır çünkü size verilen her görevi yapmak veya yerine getirmek zorunda değilsiniz. İstediğiniz görevleri yaparak ödüllerini kazanıyorsunuz ve bu görev listesi sürekli sizin için yenileniyor. Bu listenin sürekli olarak yenilenmesi ise oyun tarzınıza yönelik görevleri seçebilme imkanı sunuyor.

Pokemon Go Görev Listesi Pokemon Go Aktif Görevler

 

Büyük Ödüller İçin Pokestoplar

Diyelim ki verilen bu görevler size kolay geliyor ve verdiği ödülleri zayıf buluyorsunuz. Bunu içinde sizlere yapacak şeyler getirmiş yapımcılar. Pokestoplar… yapımcıların bizlere sunduğu zorlu görevler ve büyük ganimetler içeren yerler. Fakat bilmeniz gereken bir şey var ki bütün pokestoplar o gün içerisinde aynı görevi verecek yani farklı yerleri gezerek kolay ve bol ödüllü görevler ile karşılaşmayacaksınız.

Yapımcılar bunun bu şekilde yapılmasının amacını ise zorlu görevleri topluluklar tarafından yapılabilmesini sağlamak. Yani arkadaş grubunuz ile birleşerek pokestopların verdiği zorlu görevleri yapabileceksiniz.

Yeni Görev Sistemi İle Gelen Bonus Ödüller

Bu konuya gelecek olursak gelen yeni sistem ile bonuz ödüller kazanabileceksiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey 7 gün boyunca hiç sektirmeden görev yapmanız. Yani 7 gün boyunca her gün en az 1 görev tamamlamalısınız. “Tamam kardeşim yaptık ta sonuç ne?” dediğinizi duyar gibiyim, sorunuzu hemen cevaplıyorum: 7 gün üst üste görev tamamlamanız halinde efsanevi pokemon kazanma şansınız bulunuyor.

Değerli yorumlarınız bizim için önemli olduğunu tekrardan sizlere hatırlatmak istiyorum. Getirilen bu güncelleme ile alakalı olarak ne düşünüyorsunuz? Sizce bu güncelleme ile birlikte oyun yeniden atağa geçecek midir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın