Online Hukuk Teknolojisi “LegalZoom” un CEO’su John Suh Kimdir? | Nasıl Çalışıyor? | Tüyoları

LifeHacker adlı blog sitenin,online hukuk hizmetleri şirketi “LegalZoom “ un CEO’su John Suh ile yaptığı röportajda John Suh,şirketi nasıl yönettiğini ve kendi işlerini nasıl hallettiğini anlattı.

Öncelikle LegalZoom hakkında bilgi verecek olursak;

LegalZoom 2001 yılında kurulmuş müşterilerine bir avukat kiralama zorunluluğu olmadan bir dizi yasal döküman oluşturulmasına yardım eden online hukuk teknoloji şirketidir.Hizmetleri;küçük işletmeler,girişimciler ve serbest çalışanlar için model servis olmuştur.

“Duymak istediklerini değil. Duymak istemediğin şeyleri söyleyen kişileri dinle”

John Suh Kimdir?

John Suh 20 yıllık tecrübesiyle seri internet girişimcisidir.LegalZoom’dan önce StudioDirect’de hizmet vermiştir.2005 yılında yönetim kurulu başkanı olarak LegalZoom’a katılmıştır.

John Suh bir günü nasıl geçiyor?

Öncelikle günü parçalara böldüğünü söylüyor.İlk kısım;ofiste toplantılara katılıyormuş. İkinci kısım,akşam 5 ila 8.5 arası bu zamanı çocuklara ayırdığını söylüyor.—Akşam yemeği,çocuklarla sohbet ve onların ev ödevlerine yardım etmek.—Akşam 8.5 ile gece 2’ye kadar ev ofisinde projeler üzerinde çalışıyormuş.Gün içinde her şeyi karıştırmak yerine böyle parçalara bölmenin hem işine hem de ailesine daha fazla zaman ayırmasını sağlıyormuş.

John Suh Ne yapması gerektiği nasıl takip ediyormuş?

Bir avuç önemli şeye odaklanmaya çalıştığını ve diğer kalan her şeyi başkalarına dağıttığını söyledi .Eğer sen basitleştirirsen takip etmesi daha kolay olduğunu sözlerine ekledi.

John Suh’un aldığı en iyi tavsiye nedir?

Babasından aldığı şu tavsiyenin kariyer gelişimi açısından çok önemli olduğunu söylüyor.

“Tutkular hobilerdir.Sen hobilerine tutkulu olabilirsin.Eğer işini iyi yaparsan,mesleğini sevebilirsin.Bu yüzden,ilk önce neyde iyi olduğunu öğrenmelisin,ve zamanla mesleğini sevmeye başlayacaksın. Sonunda mesleğin senin tutkun olacak.Duymak istediklerini değil duymak istemediğin şeyleri söyleyen kişileri dinle”.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın