Ölümlü Dünya Değerlendirme

Bu değerlendirme de daha yeni vizyona giren Ölümlü Dünya filminin minicik ve biraz sert bir değerlendirmesini yapacağım. Öncelikle Ölümlü Dünya Konusu ve Ölümlü Dünya Kim Tarafından Çekildi  gibi soruları yanıtladıktan sonra Ölüm Dünya Değerlendirme yapacağım.

Ölümlü Dünya Kim tarafından Çekildi

Ölümlü Dünya filmi Ali Atay, Ali Demirel, Aziz Kedi, Volkan Sümbül ve Feyyaz Yiğit tarafından yazılan Ali Atay’ın yönetmen koltuğunda oturduğu aksiyon ve komedi türü bir filmdir. Filmim yayıncılığını TAFF Pictures üslenmiştir. Beyaz perde’de 26 Ocak 2018 tarihinde izleyiciler ile buluştu. Ölümlü Dünya filminde Ahmet Mümyaz Taylan, Alper Kul, Sarp Apak, İrem Sak, Doğu Demirkol, Feyyaz Yiğit, Meltem Kaptan, Mehmet Özgü ve Özgür Emre Yıldırım gibi isimler rol oynuyor. Yazının tarihinde ise(11 Şubat 2018) İMDB puanı 8.1 olarak belirlenmişti bakalım ileride ne olur. Aşırı derece de düşeceğini tahmin ediyorum çünkü bu değeri hak etmiyor.

Ölüm Dünya Konusu

İstanbul’da Haydarpaşa Garı’nda nesilden nesile geçen 1071 Anadolu Tat Lokantası vardır. Filmim konusu Mermer Ailesi, ise bu lokantayı işletiyordur. Mermer Ailesi,  toplam 8 kişiden oluşan geniş bir ailedir. Dışarıdan oldukça sade ve sıradan bir hayat yaşayan bir aile gibi gözükseler de içlerine girdiğimizde bunun bu şekilde olmadığını fark ediyoruz. Mermer Ailesi, nesillerdir kiralık katildir ve dünya çapında aktif olan bir organizasyona çalışmaktadırlar.

Filmin ilerleyen kısımlarında gelişen olaylar çerçevesinde organizasyon ile ilgili sorunlar çıkar ve ailenin kimliği ifşa olarak açığa çıkar. Bunu üzerine aile paçavralarını toparlayıp ülkeden kaçmaya çalışırlar ve olanlar olur örgütü aşarak ilerlemeye çalışırlar…

Ölümlü Dünya Değerlendirme

Şimdi gelelim kişisel değerlendirme kısmına belirtmek isterim ki aşağıda yazacağım şeyler sizlere ön yargı olmasın. Çünkü tekrardan altını çizerek söylüyorum yazacaklarım kişisel değerlendirmedir.

Öncelikle film benim için çok da Komedi türüne girecek  bir film değildi. Doğu Demirkol’un bir iki sahnesinde güldüğümü söyleyebilirim bunu dışında film boyunca tebessüm bile ettiğimi hatırlamıyorum.

Her Türk Komedi türündeki filmler gibi küfür ve bel altı şakalar havalarda uçuyordu. Küfür etmeden güldüremiyoruz sanırım milletimizi ki zaten küfür edilmesine gülen bir toplumu da değiştirebileceğimizi düşünmüyorum. Komedi filminde mantık arama diyebilirsiniz fakat gerçekten filmin her tarafı mantık hataları ile dolu izlerseniz bunu zaten sizlerde fark edeceksiniz.

Yahu bir film bitmez mi adamlar bitmeyen film yapmışlar filmin bitiş sahnesi yoktu. Ali Atay’dan bu kadar (benim fikrimce) yerlerde bir film beklemezdim doğrusu. Sonuca gelir isek; zaman kaybı olarak gördüğüm bir filmdir kendisi, eğer zamanı bol olan arkadaşlarımızdan biriyseniz koşar adımlarla gidebilirsiniz. Son cümlem de “Ölümlü Dünya filmini izlediyseniz düşüncelerinizi yorum olarak belirtebilirsiniz” diyorum ve kaçıyorum artık.

Ölümlü Dünya Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın