İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Minimum Malzeme İle Kamp Nasıl Yapılır?

Aslında kamp yapmak bilmeyen birisi için oldukça zor ve yorucu bir aktivite olabilir. Fakat bilen biriyle yola çıkıyorsanız ya da kendiniz zaten biliyorsanız yaptığınız kamp hem eğlenceli olacak hem de sizi yormayacak dinlendirecektir. Peki başlıkta belirttiğim ‘Minimum Malzeme İle Kamp Nasıl Yapılır?’ sorusunu inleyecek olursak. Aslında profesyonel anlamda yapıyorsanız ve bu anlamda bilgiliyseniz ayrıca zorlu bir macera istiyorsanız sadece kesici alet ile kamp yapabilirsiniz.

Çünkü eğer doğru teknikleri biliyorsanız kesici alet ile her şeyi elde edebilirsiniz. Tabii bunun yanında birde tutuşturucu bir alet gerekli bu çakmak olabilir veya zor sevenler için magnezyum taşı işinizi görecektir. Bu iki arkadaş ile oldukça zor şekilde kampınızı yapabilirsiniz. Kesici alet ile yapabileceğiniz o kadar fazla şey var ki aklınıza gelen her şeyi kesici aletler yardımıyla yapabilirsiniz. Buna en küçük örnek olarak ‘İp’ örneğini verebiliriz. Bulacağınız bir yabani fındık ağacının dış kabuğu ile ip yapabilirsiniz. Büyük bir örnek vermek gerekirse barınacağınız barınağı bile kesici aletler yardımı ile kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Tabi bunun için doğadaki ağaçları iyi tanımak gerekiyor. Peki bu kesici aletler ile yapabileceğiniz birkaç şeyi sizler için sıralamam gerekirse;

1 – İp

Doğada bulacağınız yabani fındık ağacı dallarının dış kabuğu ile ip elde edebilirsiniz. Yabani fındık ağacının yapısı çok lifli olduğu için bu iş için doğru seçim olacaktır. Ayrıca sağda solda gördüğünüz hayvan leşlerinin de aşıl tendonlarını alarak daha sonra kurutarak kullanabilirsiniz.

2 – Barınak

Yine kesici aletler ile sağda solda devrilmiş olarak göreceğiniz kalın odunları yontarak üzerini ve zemini yalıtım olarak iyi olan cam ağacı dikenleri ile kaplayabilirsiniz.

3 – Olta

Bu işte de yabani fındık ağacından elde edeceğiniz ipi kullanabilirsiniz. Bunun için yine bir kesici alet kullanmanız gerekiyor ki olta için kullanacağınız ağacı yontabilesiniz.

4 – Kav Yaratabilirsiniz

Tutuşturucunuz ile ateşi kolay başlatabilmek için kav elde edebilirsiniz. Bunun içinde çırası bol olan ağaçları kullanabilirsiniz. Çam ağaçlarının kurumuş dallarını gövdesinin dibinden kestiğinizde bol miktarda çıra elde edebilirsiniz.

5 – Çatal Kaşık Yapabilirsiniz

Yine yabanı fındık ağacını kullanabilirsiniz işlemesi hem zevkli hemde kolay olan bir ağaçtır. Fakat işlemeden önce bir miktar ateşe tutup içindeki suyun dışarıya çıkmasını sağlarsanız daha iyi bir sonuç alabilirsiniz.

Evet, işini bilen kesici bir alet ile bu listelediklerimden çok daha fazlasını yapabilecektir. Bunlar şuanda sadece aklıma gelen ve önemli olduğunu düşündüklerim. Sayısı arttırılabilir elbette mesela yine kesici aletler kullanarak kapan ve tuzaklar yapılabilir ayrıca akıl akıldan üstündür sadece kesici alet olarak bunlar bunlar yapılabilir dediğiniz şeyleri aşağıdaki kısma yorum atabilirsiniz. Değerli yorumlarınız sitemizin gelişimi ve bizler için önem arz etmektedir.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın