Microsoft’dan PUBG Kıyağı

Microsoft duyurduğu bir haber ile önümüzdeki hafta 19 ile 22 Nisan aralıklarında, Xbox One kullanıcıları için PUBG’nin ücretsiz olacağını duyurdu. Bildiğiniz üzere konsol sektöründe Microsoft’un en büyük rakibi Sony ve bu rekabet giderek artmaya başladı.

Microsoft, konsol ürünleri olan Xbox One’ın aktif bir şekilde kullanılmasını sağlamak amacıyla bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinliğe, Xbox Live Gold Free Days adı verilmiş ve bu etkinlik sayesinde kullanıcıların satın almadıkları oyunları denemelerini sağlıyorlar. Bu sefer yani 19 ile 22 Nisan arasında ücretsiz olarak sunulacak oyun ise çıkışıyla 2017 yılına damga vuran Battleroyale oyunu olan PlayerUnknown’s Battleground olmuş olacak.

Oyunda Herhangi Bir Kısıtlama Olmayacak

Microsoft’un verdiği bilgilere göre oyunda herhangi bir kısıtla işlemi olmayacak, yani oyunu satın alan insanlar oyundan ne şekilde faydalanıyorlar ise bu deneme süresi içerisinde oyuncularda bu şekilde faydalanabilecekler.

Satın Alınması Durumunda Kaldığınız İlerlemeden Devam Edeceksiniz

Önümüzdeki hafta Perşembe günü yani 19 Nisan 2018 tarihinde başlayacak olan deneme süresi 22 Nisan 2018 tarihinde son bulacak. Bu süre içerisinde elde ettiğiniz ilerlemeler kaybolmayacak ve oyunu satın aldığınız taktirde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Microsoft’un Xbox One platformu için hazırlamış olduğu bu etkinlik kullanıcılar için kaçırılmaması gerek bir şey diyebilirim. Bunun duyurusunu ise aşağıdaki video ile yapmışlar.

 

Peki sizler bu etkinlik hakkında ne düşünüyorsunuz? Eğer bu oyunu oynamadıysanız ücretsiz süre boyunca indirip oynamayı düşünüyor musunuz?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın