Mark Zuckerberg’in Yüz İfadesi Analiz Edildi

Bildiğiniz üzere Facebook’un veri ihlali konusu epey bir gündem olmuştu. Bunun ardından Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, ABD Senatosu’nda senatörün sorularına cevap vermişti. Hatta bu ifadeleri verirken yüzünün girdiği şekil yüzünden sosyal medya çok fazla geyik konusu olmuştu.  Şimdi ise bu görüntüler yeniden ekranlarımıza geldi, bu sefer ise Emotion Resarch Lab isimli YouTube kanalı tarafından ekranlarımıza sunuldu.

Emotion Resarch Lab’ın kanalında yayınladığı video da senatörün sorusundan sonra Mark Zuckerberg’in  ruh hali analiz edilmiş ve yayınlanmış. Yayınlanan bu videoda hem senatör Orrin Hatch’ın hemde Mark Zuckerberg’ın ruh halleri orantılı bir şekilde gösterilmiş. Video boyunca yapılan analize göre senatörün Mutlu ve İğrenmiş durumları baskın gelirken, Mark Zuckerberg’in ise çoğunlukla Sinirli ve azda olsa arada Mutlu olduğu görülüyor. Fakat Facebook kurucusunun senatoda ki genel duruşuna bakarsak az ve öz konuşarak başarılı bir yargılamaya imza attığı düşüncesindeyim.

Şimdi sizler ile videoyu paylaşacağım ve düşüncelerinizi aşağıdan yorum olarak yazabilirsiniz, yorumlarınız bizler için önemli olduğunu unutmayın.

Söz Konusu Emotion Resarch Lab’ın Yayınladığı Video

Konuşulanları yazacak olursak; Senatörün “Kullanıcılarınızdan hiçbir şekilde ücret talep etmediğiniz iş modelini nasıl yürütebiliyorsunuz?” sorusuna Mark Zuckerberg “Senatör, biz reklam alıyoruz” cevabını verdiği video da yüz analizleri yapılmış durumda. Bakalım ilerleyen günlerde Facebook  ile ilgili karşımıza daha neler çıkacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın