Labirent Film Serisi “Son İsyan”

Bu yazımda sizlere Labirent Film Serisi nin son eseri olan Labirent Son İsyan filmi için küçük bir değerlendirme yazısı yazmayı düşünüyorum. Labirent Son İsyan Değerlendirme işini ise yazımızın ileri ki kısmında yapacağım. Öncelikle Labirent filmi kim tarafından kurgulandı kim tarafından ne zaman çekildi bunlara değinelim.

Film serisi ise şu şekilde sıralanabilir;

1 – Labirent Ölümcül Kaçış

2 – Labirent Alev Deneyleri

3 – Labirent Son İsyan

 

Labirent Serisi Hakkında

Labirent serisi, ABD asıllı yazar Jamer Dasher tarafından yazılan bir seridir. Macera ve bilim kurgu kategorisinde olan bu seri filminin aksine 5 parçadan oluşmaktadır. Bu seriyi kronolojik sıraya koyduğumuzda ise Labirent Ölümcül Kaçış, Labirent Alev Deneyleri, Labirent Son İsyan, Labirent Ölüm Emri ve son kitabı olan Labirent Virüs Kodu ile seriyi bitirebiliriz. Serideki ilk üç kitap ise yönetmen Wes Ball tarafından beyaz perdeye uyarlanmıştır.

Beyaz perdeye taşınan filmin baş rollerini ise Dylan O’Brien(Thomas) ve Kaya Scodelario(Teresa) tarafından doldurulmuş durumda.

Labirent Son İsyan Değerlendirme

Serinin ilk iki bölümünde Thomas ve arkadaşları Labirent’ten kurtulmayı başarmışlar ve bunları bir tesise götürmüşlerdi oradaki W.I.C.K.E.D elemanlarının da kötü niyetli olduklarını ve W.I.C.K.E.D’a çalıştıklarını anladıklarında oradan kaçmışlardı. İkinci bölümde ise asi kampı lideri olan Right Hand ile bir araya gelmişlerdi fakat Teresa gizliden gizliye W.I.C.K.E.D’a çalıştığı için kampın yerini ifşa etmişti. Bunu üzerine gelen şirket Minho’yu kaçırmıştı ve Labirent Serisi’nin bu bölümü ise bunun üzerine kurulmuş gibi.

Baskından kaçmayı başaran Thomas ve arkadaşları Minho’yu uzun süredir takip ederler ve onu kaçırmak için plan yaparlar. Bunu üzerine Minho ve diğer tecrit altında tutulan çocukların bulunduğu trene bir baskın düzenlerler. Fakat başarısız bir baskın olur çünkü yanlış vagonu kaçırmışlardır.

Minho’yu kurtaramadıklarından dolayı organizasyon arkadaşını ana kumanda merkezine götürür. Bunun üzerine Thomas ve arkadaşları için asıl aksiyon başlamış olur.

Gelelim kişisel değerlendirme faslına ilk iki filmi de izlemiş birisi olarak kişisel görüşlerimi sizlere aktarmaya çalışacağım. İlk olarak filmde serinin birinci ve ikinci filminde olduğu gibi mantık hatasına sahip sahneler vardı. Bu her ne kadar az olsa da dikkatli ve sorgulayarak izlediğinizde bariz olarak göze çarpıyordu. Ama resme büyük çerçeveden baktığımızda aksiyonu bol ve başarılı bir film olduğunu söyleyebilirim. Fakat sonu için zaten çoğu kişinin tahmin edebileceği bir son ile bitti. Spoiler verip burada tonlarca küfür yemek istemiyorum bu yüzden de yukarıda fragmandaki görüntüleri yazıya döktüm gibi oldu. Spoiler kötü bir şey yemeyelim yedirtme yelim.

Peki Serinin Devamı Gelecek Mi?

Serinin devamı olan Labirent Ölüm Emri ve Labirent Virüs Kodu için herhangi bir açıklama gelmedi. Serini devamı çekilecek olsaydı zaten bir bilgi verilirdi ama zaman gösterir belki tekrardan seriye devam etme kararı alırlar. Açıkçası benim fikrim devam edilmemesi yönünde çünkü her şey tadında güzel. Son filmi de güzel yerde sonlandırdılar bundan ileriye gitmesin artık. Fakat herhangi bir bilgi çıkar ise sizlerle paylaşmayı dört gözle bekliyorum. Sizlerde serinin devamı hakkında düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Labirent Son İsyan Filminin Fragmanı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın