Kapsül Detarjan Yeme Trendi Can Alıyor

Kapsül Detarjan Yeme Trendi Can Alıyor

Son zamanlarda yurtdışında yayılmaya başlayan bu trend Türkiye’ ye Türkiyedeki ufak çocuklar ufak youtuberlar tarafından denenmesinden korktuğum için paylaşma gereği duydum.

Tide Pod Challenge” adı verilen bu akım genç insanlar tarafından bir çılgınlık olarak görülse de tamamen bir aptallıktır. Bulaşık makineleri için tasarlanan farklı karışımlar bulunduran bu deterjan kalıpları son derece zararlı ve yenmesi yutulması sonucunda ölümlere yol açabilecek sonuçlar doğuruyor.

Uzmanların yaptığı habere göre miktarı ne kadar olursa olsun son derece zararlı olan bu zehirli kapsülleri yemek, yutmak kusma ve ishal gibi sonuçlar doğurabiliyor. Ölümle bile sonuçlanabilir diye uyarı yapıldı.

Çocuğunuzun yaşı 10 15 arası bile olsa çocuğunuzun bu tür kapsül ve deterjanlara

ulaşamayacağı, bulamayacağı yerlere gizlemenizi tavsiye ederim. Özellikle Türkiye’de genç ve hevesli youtuber kardeşimiz tarafından denenmesinden korktuğum için sizlerle paylaşmak istedim.

Okuyan arkadaşlarımıza denenmemesi gerektiğini hayatınız ile ödeyebileceğiniz kötü sonuçlara yol açabileceğini tekrardan söyleyelim. Sağlıcakla kalın…

Bu trend şuana kadar 10 can aldı bile…

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın