Kamp İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir?

Kamp, doğada uzun süre vakit geçirmemize hatta onunla iç içe olarak yaşamamıza olanak sağlayan aktivite. Bu aktiviteyi yaparken yanımıza almamız gereken bazı şeyler mevcut, hatta bunlardan bazıları hayati derecede önemli durumda. Peki bunlar neler, yani Kamp İçin Gerekli Malzemeler Nelerdir? Bunları sizler için listelim. Bu listenin içerisinde en çok lazım olan şeyler yer alacak onun dışında zaten çoğu şeyi kendiniz düşünebilirsiniz. Çantanızda ne bulunmalı gibi bir şeye girmek istemiyorum yani klasiktir bardak çatal vs. gibi şeylere yer vermedim. Yada doğadan yararlanarak bir şekilde bulabilirsiniz.

O zaman girişi fazla uzatmadan sizler için hazırlamış olduğum bu listeye beraber göz atalım.

1 – Çadır

Çadır

Kamp için olmazsa olmazlardan birisidir. Yani kimse açıkta ağacın dibinde kıvrılarak yatmayı istemez ki zaten doğa şartları, kamp bir ormanın içerisindeyse sabaha karşı orası çok soğuk olacaktır. Bu soğuktan ve dış faktörlerden korunmak için çadır gerekli bir faktördür. Buradaki dış faktörlerden kastımız sabaha karşı düşen çiğ, yağmur veya börtü böcekler olabilir.

2 – Uyku Tulumu

Uyku Tulumu

Bu arkadaş ise aslında bir nevi sıcak ve rahat bir ortamda uyumanıza yardım edecek olan eşyadır.  Piyasada çeşitli hava derecelerine göre çok çeşitli uyku tulumları bulabilirsiniz. Yaz gününde yapacağınız bir kamp için minimum 10 derecelik bir uyku tulumu işinizi görecektir.

3 – Mat

Kamp Mat

Çadırı kurduğunuz zemin pek sağlıklı olmayabilir, o alandaki en iyi yer orasıdır ama yinede taş vb. gibi uyurken rahatsız edecek etmenler olabilir. Hem bunlardan korunmak için hem de yerden gelen soğuğu minimum düzeye indirmek için mat sizler için gerekli malzemelerden birisidir.

4 – Kamp Ocağı

Kamp Ocağı

Bu aslında pek gerekli bir şey değil kamp yapmaya gidiyoruz ocağa ne gerek var abi saçma diye düşünebilirsiniz. Fakat bazı ormanlarda ateş yakmak yasaktır bu yüzden bu kamp ocaklarını kullanabilirsiniz. Bunun yanında acil durumlarda ateş yakmak ile uğraşamayacağınız durumlarda da yine kamp ocağı hayat kurtaracaktır.

5 – İlk Yardım Malzemesi

İlk Yardım Çantası

Bu aslında olmazsa olmaz  şeylerden bir diğeridir. Çünkü doğa ortamındasınız, gittiğiniz yere göre vahşi yaşamın aktif olduğu bir yerde de olabilirsiniz. Bu yüzden her türlü şeyi düşünmek gerekir, herhangi bir hayvan saldırısında yada elinize bıçak vs. kaçırdığınızda kullanabileceğiniz ilk yardım malzemeleriniz olmalıdır.

6 – Kesici Alet

Kesici Alet

Doğada bulduğunuz şeyleri kesmek, yada çalı çırpıları parçalamak için bir kesici alete ihtiyacınız oluyor. Bunu gerçekleştirmek içinde yanınızda sağlam bir bıçak yada küçük balta götürebilirsiniz. Bunun sayesinde kesim işlerini zorlanmadan yapabilirsiniz. Zaten bıçak en önemli malzemelerden birisidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın