İOS 12 Güncellemesi Geliyor!

Aplle’ın her sene olarak hiç şaşmadan getirdiği güncellemelere alıştık diyebiliriz. Bu sene ise bizlere İOS 12 işletim sistemi güncellemesini duyurdu. Gelen bu güncelleme ile kullanımı ve var olan fonksiyonların kullanılabilirliğini arttırıyor. İOS 12 güncellemesi ile ana ekran, kilit ekranı, ses çubuğu, uygulama çubuğu ve misafir modu gibi başlıca özelliklere değiniliyor. Şimdi gelecek olan bu güncelleme ile neler değişecek bunlara değinelim.

1 – Ana Ekran ve Kilit Ekranı Değişikliği

Kilit ekranı ile alakalı olarak değişikliğe değinen konseptte, iPhone X’in kilidini açmak ve giriş ekranına gidebilmek için hızlıca kaydırma gereksinimini ortadan kaldırıyor. Ayrıca kullanıcılar artık isteğe bağlı olarak bazı uygulamaları kilitleyebilecekler.

Ayrıca Kullanıcılar kilit ekranında yaptığı bazı işlevsel şeyleri mesela çektikten aşağı hızlıca kaydırılması sonucu çıkan hava durumu gibi şeyleri ana ekran kısmında da yapabilecek duruma gelecekler.

2 – Ses Çubuğu Üzerinde Yapılan Güncelleme

Çoğu kişinin ses seviyesinin daha iyi ayarlanabilmesi ve kontrol altına alınabilmesi için Apple’dan  bunun üzerinde değişiklik yapılmasını istemişti. Böyle bir güncelleme gelmiş fakat nasıl aktif edilebileceği nasıl kullanılacağı hakkında herhangi bir bilgi verilmemiş.

3 – Misafir Modu Güncellemesi

Touch ID’nin eksikliğini bir hayli hissettiren Face ID özelliğinde birden fazla kimlik tanımlayamadığımızı iPhone kullanıcıları çok iyi biliyordur. Bunun için çözüm niteliğinde gelen bu güncelleme ile birlikte farklı kişiler tarafından cihazınız açılabilecek fakat sadece belli başlı uygulamalara ulaşabilecek.

4 – Uygulama Çubuğu Güncellemesi

Bu güncelleme ile tek bir parmak hareketi doğrultusunda birden fazla uygulamaya kolayca erişebileceğimiz bir uygulama çubuğu ekleniyor.

Güncellemelerin ve değişikliklerin tümüne büyük pencereden baktığımızda Apple yine ve yeniden kullanıcılarının kalbini çalmayı başardı. Güncelleme ile birlikte gelecek olan bu özelliklerin çoğu kişi tarafından aktif bir şekilde kullanılacağına inanıyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın