İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

IKEA İle Krizi Fırsata Çevirmek

Türkiye’de oldukça ünlü olan mobilya markası IKEA yaşanan bir krizi anında fırsata çevirdi ve bizleri sosyal medyada tebessüm ettiren kareler ortaya çıktı. Marmara Bölgesinde Ceviz Büyüklüğünde Dolu Uyarısı  adlı yazımızı okumuş iseniz şuan anlatacaklarım sizlere uzak gelmeyecektir. Hatta yazıyı okumadıysanız bile geçen yıl İstanbul’a yağan doludan haberiniz vardır.

Hatırlarsınız ki bu dolu yağısında bir çok araba ciddi derecede hasar görmüş durumdaydı ve sahipleri bu hasarları giderebilmek için binlerce TL ödemek zorunda kalmıştı. Meteoroloji’den yine benzer bir uyarı geldi ve İstanbul’da yaşayan araç sahipleri araçlarının üzerine ne buldularsa örttüler, hatta olayı abartıp aracını çatı panelleri ile kaplayanlar bile oldu. Belki de bu korumayı sağlamak için harcayacakları parayı kenara koysalardı aracın hasarı için ödeyecekleri para ile aynı olacaktı. Konuyu fazla dağıtmadan gelelim IKEA’nın hınzırlığına.

Araçların üzerideki bu kilim ve halılar renkli görüntüler oluşturmuş ve sosyal medyanın baş rolü haline gelmişti. Tabii ki bu fırsatı kaçırmak istemeyen İsveç menşei olan IKEA firması ikeaturkiye resmi Instagram hesabından hemen bir reklam paylaşımı gerçekleştirdi.

IKEA’nın Paylaşımı

Sonraki doluda daha renkli görüntüler sergilemek isteyenlere…

IKEA Türkiye (@ikeaturkiye)’in paylaştığı bir gönderi ()

Paylaşılan bu gönderiye ise; “Sonraki doluda daha renkli görüntüler sergilemek isteyenlere…” açıklaması düşülmüş durumda. Bu paylaşımın ardından Twitter’da ise aşağıdaki renkli tweetler yer aldı. 🙂

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın