Hızlı ve Güvenli Nasıl Kilo Verebilirim?

Hızlı kilo vermenin birçok yolu vardır.Fakat çoğu sizi memnuniyetsiz ve aç bırakır…

Planımız belli;

  • İştahımızı önemli ölçüde düşürmek.
  • Fazla aç kalmadan hızlı kilo vermek.
  • Aynı zamanda metabolik sağlığımızı geliştirmek.

O zaman basit 3 adım ile hızlı nasıl kilo verilir açıklayalım.

1)Nişasta ve Şekeri Kesmek

Kilo vermenin en önemli parçası şeker ve nişasta gibi karbonhidratları kesmek.İnsülin vücutta ana yağ depolama hormonudur ve nişasta,şeker gibi gıdalar insülin salgısının tetiklenmesinde önemli rol oynar.

İnsülin düştüğü zaman yağların depolardan çıkması daha kolay olur buda karbonhidratların yerine yağların yakılmasını sağlar.

Düşük insülinin başka bir yararı ise fazla suyun ve sodyumun böbreklerden kolay atılmasını sağlar bu sayede gereksiz şişmeden ve su ağırlığınızdan kurtulursunuz.

2)Protein,Yağ ve Sebze Tüketmek

Öğünleriniz protein-yağ kaynaklı besinler ve düşük karbonhidratlı sebzelerden oluşsun.Bu şekilde oluşan öğünler otomatik olarak size tavsiye edilen günlük 20-50 gram karbonhidrat girişi sağlar.

Yüksek proteinli yiyecekler,ayrıca yiyecekler hakkındaki takıntılı düşüncelerinizi %60 oranında düşürmektedir.Gece atıştırmalarınızı yarı yarıya düşürmekte bu sayede günde ortalama 441 kalori daha az tüketmenizi sağlamaktadır.

Zayıflamak için geldiyseniz protein besinlerin kralıdır!

Tabağınızı düşük karbonhidratlı sebzelerle doldurmaktan korkmayın.Günde 20-50 gram karbonhidratı geçmediğiniz sürece istediğiniz kadar yiyebilirsiniz.

Düşük karbonhidratlı sebzeler : Ispanak,Marul,Salatalık,Brokoli,Karnabahar,Lahana …

Günde 2-3 öğün yiyin.Eğer kendinizi aç hissediyorsanız öğleden sonraya bir öğün daha ekleyin.

Yağ tüketmekten korkmayın!Yemeklerde kullanılabilecek en iyi yağ orta zincirli trigliseritler tarafından zengin olan kokonat yağıdır.Zeytin yağı,kokonat yağı,avokado yağı ve tereyağ diğer yağlardan daha tatmin edicidir ve metabolizmanızı yavaşça yükseltir.

3)Haftada 3 Kez Ağırlık Kaldırmak

Planlarda kilo vermek için egzersizlere gerek yok ama bu tavsiyedir.En iyi seçenek haftada 3-4 kere spor salonuna gitmek ve orada ısınma,ağırlık kaldırma ve gerinme hareketleri yapmak.

Ağırlık kaldırarak kalori yakabilirsiniz ve metabolizmanızı yavaşlıktan korursunuz.

Düşük karbonhidratlı diyetler sayesinde vücut yağınızın önemli miktarını kaybedersiniz ve biraz kas kazanmanızı sağlar üzerine egzersiz yaparak kas miktarınızı daha da arttırabilirsiniz.

Eğer ağırlık kaldırmak ilginizi çekmiyorsa bunun dışında yürüyüş,koşu,yüzme vb. egzersizlerde size faydalı olacaktır.

1 Comment

  1. Uzun zamandır okuduğum en faydalı bilgiler teşekkürler kaliteli içerik için.

Bir yanıt bırakın