Hitman 2 Duyuruldu!

Oyun sektörünü takip edenler bilirler ki Hitman 2 oyunu ile akalalı olarak son bir haftadır hatta birazcık daha uzun bir zamandır sürekli bilgi sızıntısı oluyordu. Bu sızıntılarla beraber insanlara küçük ipuçları veriliyordu. Artık nihayet beklenen serinin yeni oyunu oyun severlerin taktirine sunulacak duruma geldi.

Haberin iyice detayına girmeden önce Hitman serisini bilmeyen arkadaşlar için kısa bir bilgilendirme geçelim.

Hitman Serisi Nedir?

İlk oyununu 2000 yılında çıkartan ve IO Interactive tarafından geliştirilen gizlilik tabanlı oyundur.

Ana karakterimiz Ajan 47 (Hitman) dünyanın en tehlikeli suçlularının DNA’ları ile yaratılan bir klondur. Romanya’da 5 Eylül 1964 tarihinde üretilmiştir. Hem fiziksel hemde psikolojik olarak çok güçlüdür. Bu yüzden kendisiyle birlikte üretilen diğer klonları ve üreticisi Dr.Wolfgang’ı öldürür. Bir kiralık katil firması olan ‘ICA HQ’ ile çalışmaya başlar ve işini uzman olarak yapar. Ensesinde ise üreticisi olan Dr. Wolfgang’ın koyduğu barkot vardır bu barkot şu şekildedir: 640509-040147 Bu numaranın sonundaki 47 Hitmanın adının Ajan 47 olmasını sağlamıştır.

Hitman serisinin dünden bu gününe bakacak olursak seriyi şu şekilde sıralayabiliriz.

  • Hitman: Codename 47 (Eylül 2000)
  • Hitman: Silent Assassin (Mayıs 2002)
  • Hitman: Contracts (Nisan 2004)
  • Hitman: Blood Money (Eylül 2005)
  • Hitman: Absolution (Kasım 2012)
  • Hitman (Mart 2016)

Bunları anlattığımıza göre şimdi asıl konumuza dönebiliriz diye düşünüyorum. Hitman 2 resmi olarak duyuruldu ve çıkış tarihi de açıklandı. Bunun yanında oyuncuların sürekli dile getirdikleri ve yapımcılardan istedikleri şey şuydu: Oyundaki bölüm sisteminin kaldırılması, oyun yapımcıları bu sesi duydular ve kulak verdiler. Artık yeni çıkacak olan oyuna bölüm sistemi olmayacak.

WB Games’in duyurusuna göre oyun PS4, PS4 Pro, Xbox One, Xbox One X ve PC platformlarına 13 Kasım tarihinde çıkacak. Aynı zamanda oyundan bir kesitte bizlere gösterildi.

Paylaşılan Hitman 2 Videosu

1 Comment

  1. kralsın admin.senden hızlısı mezarda.beklediğim oyun sonunda cıkıyor

Bir yanıt bırakın