Havuza Giderken Olmazsa Olmazlar

Yeni kategorimizin ikinci makalesi ile karşınızdayım. Bu makalemde Havuza Giderken Olmazsa Olmaz dediğimiz şeyleri sizler için listelemiş olacağım. Genel şeylere değineceğim çok detaya girmeyi düşünmüyorum yani çünkü Olmazsa Olmaz kategorisinde detaylar değil daha çok genel şeyleri ele alıyoruz. Bu yüzdendir ki genel olarak sizler için hazırlamış olduğum listeye giriş yapalım.

1 – Bone

Yüzme Bone

Bu kısımda sizlere slikon olan boneleri kullanmanızı öneririm ki zaten genel olarak herkesin kullandığı da budur. Bone kullanmak havuz suyunun saçlarınıza bulaşmasını önler ayrıca rahatsız oluyorsanız kulaklarınıza da bir miktar kapayacaktır. Bonesiz havuza girmenizi önermiyorum ki zaten çoğu yerde de bonesiz girilmesine izin vermezler.

2 – Mayo

Yüzme Mayo

Bu en önemlilerden birisidir diye düşünüyorum, çünkü normal iç çamaşırı ile giren amcalar falan gördüm hem hijyenik değildir, sonuçta sizinle birlikte orda bir sürü insan yüzüyor hem de rahatsız edici bir görüntüsü vardır.

3 – Havlu, Şampuan

Havlu ve Şampuan

Havuzdan çıktıktan sonra kurulanmak için bir şeylere gerekecektir diye düşünüyorum ki sizde öyle düşünüyorsunuzdur herhalde. Şampuan ise havuzdan çıktıktan sonra duşlarda yıkanmanız için gereklidir havuz suları her ne kadar temiz gözükse de içerisindeki kimyasallar üzerinizde kalmamalıdır diye düşünüyorum. Havuz sularının o şekilde berrak olabilmesi için o kadar çok kimyasal kullanılıyor ki aslında kocaman bir kimya kazanında yüzüyor gibisiniz.

4 – Su veya İçecek

Bisiklet Turu Yeterince Su

Yüzme en yorucu ve en çok kas çalıştıran bir spor olduğu için havuzdan çıktıktan sonra sıvı tüketmek isteyeceksiniz. Zaten tüketmeye de önem verilmeli o spordan sonra hücrelerin yenilenmesi için su veya sıvı şart. Havuzdan çıktıktan sonra bol miktarda su içebilirsiniz. Tabii fazla kaçırmayın şişkinlik yapabilir.

5 – Yüzücü Gözlüğü

Yüzme Gözlüğü

Aslında çok da gerekli bir şey değil ama bilirsiniz ki suyun altında pek fazla göremeyiz yani çok bulanıktır baktığımız yerler, ben kaliteli görmek istiyorum. ‘Full HD’ diyorsan yanında gözlük götürmen şart olacak sevgili arkadaşım.

Bu içeriğimizi de burada bitirelim, bir sonraki yazımda görüşmek üzere.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın