Glutamin Nedir?

Glutamin Nedir? – Glutamin Ne İşe Yarar? – Glutamin Nasıl Kullanılır

Merhabalar bir önceki yazımızda Spordan sonra ne yemeli? konusundan bahsetmiştik. Bu yazımızda GLUTAMİN NEDİR?  GLUTAMİN NE İŞE YARAR? Konularına değineceğiz.

Glutamin vücutta üretilen amino asitlerden biridir.  Vücudumuz bu amino asidi üretir. Bu aminoasit’i neredeyse bütün et ve et ürünlerinden alabiliriz.

Glutamin Nasıl Kullanılır?

Glutamin kullanım önerileri genelde antrenman sonrası ve gece uyumadan önce kullanımıdır. Çoğu kaynaktan bu şekilde kullanım önerisi alabilirsiniz.

Yoğun antrenman sonrası asıl amacı Glutamin ihtiyacını, seviyesini normal düzeye getirmektedir. Yapılan araştırmalarda Protein Sentezi’ nin arttırdığını ve Kas yapısının onarımını hızlandırdığı görülmüştür.

Ağır antrenman çalışanlar için kullanılabilir ürün. Kesinlikle alın diye bir şey diremiyoruz, her bireyde aynı etkiyi göstermiyor. Diğer amino asitlerle birlikle karşılaştırıp bunu alında diyemiyoruz. Alıp kendi vücudunuzda deneyim neler olacağını görerek test ederek görebilirsiniz bunu.

Aldığım progainer yanında hediye olarak gelmişti. 120 kapsül Hardline Glutapure kullanım olarak spordan sonra 200ml su ile isterseniz kapsülü suya döküp isterseniz kapsülü direk içebilirsiniz. İki türlüde olur. 1 tane de gece uyumadan önce kullanılabilir.

Kullanan arkadaşlarımız da varsa yorum kısmından bize deneyimlerini aktarırlarsa biz ve diğer sporcu arkadaşlarımız için faydalı olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın