Gittigidiyor Nedir – Gittigidiyor Ne İş Yapar?

Gittigidiyor ülkemizde en çok kullanılan e-ticaret girişimlerinden biri olduğunu söyleyebilirim. Ülkemizde çoğu kesimin, hiç alış veriş yapmamış olsalar dahi bu e-ticaret girişimi hakkında bir fikirleri olduğunu söyleyebilirim. Peki ülkemizdeki bu büyük girişim; Gittigidiyor Nedir? , Gittigidiyor Ne İş Yapar? Sorularını inceleyelim.

Gittigidiyor Nedir?

2000 yılında kurulan ve 5 Şubat 2001 yılında yayın hayatına başlayan Gittigidiyor, satıcılar ve alıcıları internet üzerinde buluşturan e-ticaret platformudur. Kurucuları ise Serkan Borançlı, Burak Divanlıoğlu, Tolga Kabataş tarafından kurulmuştur. Geçtiğimiz zamanlarda ise eBay tarafından satın alınmıştı. Kurulduğu günden bu yana hızla büyüyen bu şirket şimdilerde ise Türkiye’nin en büyük ve en çok alış veriş yapılan e-ticaret sitelerinden birisi durumda. Gün geçtikçe de satıcı ve alıcı sayısı giderek artıyor olarak gözüküyor ki tüketici toplum her geçen süre çoğaldığına göre kullanıcı sayısının artması da gayet normal. Peki ne iş yapıyor bu adamlar buna değinelim.

Gittigidiyor Ne İş Yapar?

Yukarıda da bahsettiğim gibi bu adamlar satıcılar ve alıcıları ortak bir platformda buluşturarak kişilerin güvenli bir şekilde alış verişlerini tamamlamasını sağlıyor. Bunu yaparken de büyümeye devam ediyorlar. Yönetmesi gereken yüzlerce kategorisi olmasına rağmen güvenliği elden bırakmayan bir girişimdir. Zaten bir çok kişi bu adamların ne yaptığını biliyor ama yinede bununla alakalı bir yazı yazmak istedim. Ayrıca ürün yönetimi de oldukça iyi yapıyorlar, örneğin site politikalarına aykırı satışlarda direkt olarak müdahale edip satışı yayından kaldırabiliyorlar.

Bu girişim ile ilgili sizlere vereceğim bilgi ise bu kadardı, gelecekteki bu konseptteki yazılarımda farklı girişimlere değineceğiz. Yorumlarınız bizler için önemli lütfen yorum atmayı unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın