Getir Nedir? | Getir Ne İş Yapar?

Bugün ki yazımda ‘Girişim’ kategorisi ile karşınıza çıkıyorum. Bu kategoriye uzun zamandır yazı yazmadığımı fark ettim ve artık yazmanın vakti geldi diye düşünüyorum. Yazımızın konusu ise aslında pek yeni olan Getir uygulaması üzerine olacak. Peki bu uygulama ile ilgili neler biliyoruz yada bizlere neler sağlıyor buna bir göz atalım diyorum.

Getir Nedir?

Getir zaten adı üstlünde olan bir alış-veriş uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde dışarıya çıkmanız gerekmeden alış-veriş yapabiliyorsunuz. Hatta öyle bir an geldi diyelim ki; evde misafiriniz var ve siz dışarıya çıkmak istemiyorsunuz ama evde o kadar kritik bir şey bitti ki bu olmazsa misafirleriniz aç kalacaklar. İşte bu durumlarda Getir yardımımıza koşuyor ve verdiğimiz siparişleri dakikalar içinde kapımıza getiriyor.

Yaptıkları işe bakacak olursak girişim şuanda sadece İstanbul sınırları içerisinde bulunan depo ver kuryeler ile hizmet vermektedir. Şirket ilerleyen zamanlarda Türkiye’ye yaygınlaşacaklarını söylüyor fakat bu süre ne kadar bir zaman alır bilmiyoruz. Arka tarafta çalışan elemanlar uygulamadan gelen siparişleri hazırlıyor ve kuryelere teslim ediyorlar. Kuryeler ise dakikalar içerisinde bu siparişlerinizi kapınıza kadar getiriyor. Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki bunun için evinizde olmak zorunda değilsiniz dışarıda parkta oturuyorsunuz ve canınız dondurma istedi yine aynı şekilde uygulamayı kullanarak ayağınıza gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Nasıl ve Ne Şekilde Çalışıyorlar?

Market kısmından dilediğiniz ürünü seçerek sepetinize ekliyorsunuz ki gerçekten zor durumda cankurtaran ürünler mevcut diye düşünüyorum. Ürününüzün siparişi tamamlandıktan sonra kabul bir kuryeye teslim ediliyor ve siparişin hazırlanma safhası sürüyor ki bu kısım epey hızlı geçiyor. Daha sonra sipariş teslim kısmına geçiyoruz, burada kuryeyi harita üzerinde nerede olduğunu ve kaç dakikada bize ulaşacağını görebiliyoruz. Ödeme ise online olarak gerçekleştiriliyor ve gelen kuryeye bahşiş verilmek istenildiğinde istenilen tutar girilerek ürün ücretleri ile birlikte çekiliyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın