Game Of Thrones 8.Sezon Ne Zaman Çıkacak

Hepimizin soluk almadan izlediği dizilerden biri ve IMDB puanı 9.5 olan Game Of Thrones 8.Sezon Ne Zaman Çıkacak Game Of Thrones 8.Sezon ile ilgili bilgileri sizlere vereceğim. Fakat bundan önce Game Of Thrones 7.Sezon 7.Bölüm de neler yaşandı önce buna değinelim.

Game Of Thrones 7.Sezon 7.Bölümde Ne Olmuştu?

Öncelikle adı “Ejderha ve Kurt” olan bölüm dizi tarihi boyunca en uzun bölüm olarak kayıtlara geçti. Bölüme genel olarak baktığımız da karakter odaklı bir bölümdü diyebilirim.

Lekesizlerin kralın şehrinde surların önünde hazır şekilde beklemeleri ve ardından Dothrakilerin, adeta bir sürü şeklinde gelip şehrin surlarına dayanması Lannister cephesine büyük bir göz dağı vermişti. Daenerys Targaryen gerçekten bir ejderha annesi olarak ejderhanın üzerinde görüşme alanına inmişti. Ak gezenlerin ispatı için kasanın içerisinde getirilen ak gezen tazı tarafından çıkartılmıştı ve Cersei’nin üzerine doğru koşmuştu. Daha sonra tazının zinciri çekmesiyle ak gezen yere düşmüştü.

Cersei olgunluk göstererek bu teklifi kabul edeceğini fakat “Jon Snow aradan çekilecek! ”  şeklinde bir söz söylemişti. Tabii ki burada bu işin olmayacağını hepimiz biliyorduk Jon Snow’u çok iyi tanıyoruz. Eğer ortadaki değer onuru ise hiçbir şeyi gözü görmez Jon abimizin.

Jon Snow’un buna itiraz etmesi üzerine Cersei ile müzakerenin önü tıkanmış oldu ve bunu çözmek için birinin aracılık yapması gerekiyordu. Bu kişide Tyrion oldu zaten ablası Cersei, onu hiç sevmezken birde üstüne üstlük katil olarak biliniyorken kellesini koltuğunun altına aldı ve Cersei ile konuşmaya gitmişti. Tyrion, Cersei’nin Westeros da ki bir numaralı düşmanı diyebiliriz fakat onu öldürmesi aynı zamanda kendini de öldürmesi demek. Eğer Tyrion ölürse Daenerys Targaryen’in rehberliğini yapacak ve onu durduracak kimse kalmayacak.

Yılaan Cersei..

Tyrion-Cersei görüşmesi sözde olumlu sonuçlansa da dizinin sıkı takipçileri bunun içinde bir bit eniği olduğunu anlamıştı bile. Cersei’nin Jamie ile konuşmalarında Cersei gerçek yüzünü ortaya çıkarmış ve şu sözleri sarf etmişti ; “Targaryenler ve Starklar ölülerle uğraşsınlar, ben hayatta tek bir amaç için yaşadım ve kimse beni bu amaçtan caydıramaz!”

Bu sözler üzerine Jamie de Cersei’nin gerçek yüzünü görüp ona sırtını dönmüştü.

Tabii bu olaylar olurken Kış tepesinde ise bambaşka şeyler oluyordu. Baelish sıkı sıkı dokuduğu planının son rötuşlarını vermek için Sansa’yı dolduruşlara getiriyordu. “Artık Arya Ölmeli…”

Kış tepesinde bir mahkeme kuruluyor ve Sansa’nın idam emri Arya’yı değil Baelish’i gösteriyordu. Baelish’in hain planlarını Sansa anlamış ve artık onun daha fazla yaşamasına izin vermemişti.

Jon Snow’un gerçek bir Targaryen olduğunu(Aegon Targaryen) ve tahtın gerçek varisi olduğunu öğrenmiştik.

Geldik bölümün son ve can alıcı sahnesine duvarın önünde bir topluluk var kim bunlar tabii ki ölüler ordusu ve Viserion’un üstünde Gece Kralı var. Viserion’un ölüler ordusuna katılmasıyla alev rengi de değişmişti mavi alevler üflüyor artık. Duvarda kocaman bir gedik oluştu ölüler ordusu artık bu delikten geçebilirdi buda büyük bir savaşın ilk adımıydı. Soğuk savaş başlıyor ve daha neler olacak görmek için 2019’u beklememiz gerekiyor.

Game Of Thrones 7.Sezon Fragmanı

Game Of Thrones 8. Sezon Ne Zaman Çıkacak?

Bu soruyu şimdi yanıtlayacak olursak Game Of Thrones 8. Sezon Ne Zaman çıkacağı ile ilgili açıklama geldi. Game of Thrones 8. Sezon yani final sezonu toplamda 6 bölümden oluşacak ve 2019 yılında yayınlanmaya başlayacak.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın