İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Fortnite Dünya Kupası

Son zamanların en çok oynanan oyunları şüphesiz ‘Battle Royale’ oyunları olduğunu söyleyebiliriz. Battle Royale oyunları bu kadar popüler olduktan sonra Fortnite almış başını gitmişti. Kendileri en çok çevrim içi kayıtlı kullanıcısı olan ve aynı anda en çok oynanan oyun olarak hafızamızda yer ediyor. Tabii böyle olunca da oyundan elde ettikleri gelir bir hayli fazla olmuş oluyor. Gelirleri fazla2 olduğu için oyuncular e-spor aktivitesi bekliyordu ki zaten mantıken olması gereken bir şeydi.

Bunun üzerine Fortnite yapımcısı Epic Games daha fazla beklemeden e-sport’a el attı ve ‘Fortnite Dünya Kupasını’ duyurdu. Ayrıca bu duyuru ardından etkinliğin detayları da açıklanmış oldu.

E3 2018

Fornite Dünya Kupası için hedef E3 2018 gösterildi. Bu zamanda E3 kapsamında yapılan ProAm turnuvasının içerisinde Fortnite’da yer alacak ve Dünya Kupasını sahibi ile buluşturacak. Fakat bu turnuvalar bir kere olup bitmeyecek. Tıpkı Overwatch oyununda olduğu gibi turnuvalar yıl boyunca sürecek ve ödüller gayet sağlam olacak.

Fakat turnuvanın tam olarak nasıl yapılacağı duyurulmadı. Yani battle royale gibi bir oyun modunda e-e-spor turnuvaları nasıl yapılır benim aklım ermiyor ama eminim Epic Games bunun için bir şeyler bulmuştur.

Fortnite Dünya Kupası

Turnuvanın ödülü ise toplam olarak 100milyon doları bulacağı duyuruldu. Dünya kupasının ön elemeleri ise 2018’in Sonbahar aylarında başlayacak ve turnuva mücadeleleri 2019’un son aylarına doğru gerçekleştirilecek.

Dünya Kupası İle İlgili Duyuru Videosu

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın