Ford Yönetim Kadrosunda Art Arda Değişiklikler!

Ford Kuzey Amerika Başkanı Kumar Galhotra Oldu!

Ford bugün dün Raj Nair’in ayrılmasından sonra,şirketin liderlik saflarında önemli değişiklikler yaptığını açıkladı.Kumar Galhotra, 1 Mart’ta Raj Nair’in görevini devralacak.Galhotra,Ford’un Kuzey Amerika’daki tüm işlerinden sorumlu olacak ve Ford EVP ve Global Markets’ın başkanı Jim Farley’e rapor verecek.

Galhotra 29 yıldır Ford şirketinde hizmet vermekte.–Nair’le neredeyse aynı sürede–.Geçen sene Ford’un pazarlama sorumlusu olarak görev yaparken 2014’ten beri Ford’un Lincoln bölümünü yönetiyor.

Ford, Galhotra’nın yöneticilik merdivenlerini  tırmanmasının bir sonucu olarak, Galmo’nun Lincoln şefi ve Ford CMO olarak bayrak teslimini devralan Joy Falotico ile birlikte diğer bazı promosyonlarını da açıkladı.

Bu değişiklik,Rair Nair’in yakın tarihteki iç soruşturmasının ardından Ford’u terk etmesiyle geldi.Soruşturmada,Rair Nair’in bazı davranışlarının şirketin davranış kurallarına aykırı olduğu tespit edildi.

–Rair Nair 1987’den beri Ford’da çalışmaktaydı.–

Görünen o ki Ford’da bir temizlik yapılıyor.Ayrıca,Eylül 2016’da Ford tarafından satın alınan Chariot’un CEO’su ve kurucu ortağı Ali Vahabzadeh’in ayrılışı ilgi çekici.Ford bu konu hakkında yorum yapmayı reddederken;duyumlara göre,çalışanların toksik çalışma kültürü ve çalışanların kalıcılığından şikayet eden bir mektup imzalayıp Ford CEO’su James Hackett’e göndermelerin ardından Şubat ayının başlarında Vahabzadeh’in şirketten ayrıldığı söyleniyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın