Eski Otobüsten Lüks Daire Olur Mu?

Evet, eminim ki yazıya giren herkesin kafasında bu soru yer alıyor olacak. Eski bir otobüsten nasıl lüks ev yapılabilir ki diye bir şaşırma belirtisi olacaktır. Fakat ilk gördüğümde bende şaşırmıştım. Bilirsiniz ki bir çoğumuz hayalimizdeki evi ararız fakat, Jessie Lipskin  adında bir kadın hayalindeki kendi dairesini 3 yıl sonucu uğraşlar ile tasarladı.

Peki, olay nasıl gelişmiş?

Jessie Lipskin, hayalindeki evi tasarlamak amacıyla Ebay’den 1966 Model bir otobüs satın almıştır ki bu otobüsü çoğumuz görse burun kıvrıracak durumdadır. Genç kadın o kadar çok uğraş içine girmiş ve otobüs ile ilgilenmiş ki şimdi eski halinden hiç eser kalmamış.

Şimdi diyebilirsiniz ki neden uğraşmış karavan alsaydı. Lipskin bu söze şöyle cevap veriyor; “Karavanlar estetikten yoksunlar fakat vintage bir otobüsü yeniden dönüştürmeye karar verdim.”

Yaptığı açıklamalara göre ise bir çok engel ile karşılaştığını fakat bunların hiç birinin kendisini yıldırmadığını söylüyor. Her zaman daha çok inanarak işine devam etmiş ve tasarladığı bu müthiş ev için 70bin dolardan fazlasını harcadığını dile getiriyor. Fakat bu kadar uğraşın sonucunda o evin içinde uyumak bütün dünyalara bedeldir diye düşünüyorum. Tasarlanan evin renklerinin beyaz ve koyu kahve yerler olması sadeliği ve şıklığı öne çıkarmış diyebilirim. Şimdi ise Lipskin’in yaptığı tasarımın resimlere bakalım.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın