eBay Nedir? – eBay Ne İş Yapar?

İnternet sektörü ile uğraşan çoğu kişi eBay Nedir? bilir aslında fakat çoğunluk biliyor olsa da azınlık diye bir kesim daha bulunuyor. Bu yazımızda bu azınlık için biraz bilgilendirme yapalım o zaman.

eBay, 3 Eylül 1995 tarihinde İran ve Amerikan asıllı, Fransız Pierre Omidvar tarafından kurulmuştur. Kurulduğu günden bu yana dünya üzerinde İnternette ki en büyük açık arttırma satışının yapıldığı site olarak kayıtlara girmiştir. Şirketin ana merkezi ise Amerika’nın Kaliforniya eyaletindeki San Jose şehrinde bulunuyor. Bunu dışında pek çok ülkede büroları bulunmaktadır bunlara örnek verecek olursak; Avustralya, Kanada, Arjantin, Avusturya, Belçika, Çin, Brezilya, Hong Kong, Fransa, İran, Almanya, İtalya, Hindistan, İrlanda, Hollanda, Kore, Yeni Zelanda, Malezya, Singapur, Meksika, İsveç, Tayvan, İspanya, Filipinler, İsviçre, Birleşik Krallık ve son olarak ise Türkiye’de aktif bir şekilde faaliyet göstermeye başlamıştır.

Peki bu insanlar neler yapıyor birde buna bakalım.

eBay Ne İş Yapar?

eBay, eBay’i kullanan kullanıcılara istedikleri yüzlerce kategoride ürün almayı yada satmayı misyon edinmiş. Öncelerinde sadece açık arttırma işlemi yapan ve sonralarında ise bir çok satın alma işlemini bünyelerine katan bir yerdir. Bu platformda sıfır ürünlerin yanı sıra ikinci el ürünlerde bulunmaktadır. Kişiler kolaylıkla siteye üye olarak satışlarını anlık olarak dünyanın 4 bir ucundaki insanlar ile gerçekleştire biliyorlar. İnsanların gar dolaplarında bulunan eşyaları kendi bütçelerine aktif bir kazanç sağlamak amacıyla bu işi yapıyorlar. Bu girişime kayıt olmak ise bir o kadar basit sadece aktif olarak kullandığınız bir e-posta adresine ve bir adet kredi kartına ihtiyacınız olacak.

Bu girişim ile ilgili olarak sizlere anlatabileceğim bilgi bu kadar diye düşünüyorum. Değerli yorumlarınız bizim için önemli konu ile alakalı düşüncelerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın