Darp Edildiği İddia Edilen Uber Yolcusu

Darp Edildiği İddia Edilen Uber Yolcusu

İstanbul’da Atatürk Havalimanı‘ na gitmek için Uber çağıran Birgül Ekinci yolculuk sırasında fiyatın 220 tl tuttuğunu gördü ve buna itiraz etti. İtiraz ile beraber şoför bunun kendisinin elinde olan birşey olmadığını ve bu fiyatın normal olduğunu söyledi. Bunun üzerine fazlasıyla sinirlenen kadın araç içerisinde polisi arayarak Uber şoförünü şikayet etti. Ortamın fazlasıyla gerilmesi ve kadının Uber şoförüne hakaretler savurarak ve tehtidi ile farklı bir boyuta taşındı.

Şoför inebileceğini söylerken kadının halen olayı büyültüp bağırıp çağırması dikkatimizi çekti. Yapılan açıklamalarda Birgül Ekinci 220 tl karşısında çok şaşırdığını ve sistemi kapatmasını söylediğinde yola çıktı kapatamam cevabını aldığını söyledi. Kızını uçağa yetiştirmek isteyen Birgül Ekinci arabanın kenara çekilince başka bir taksi durduruldu.

Kızı taksiye binmeye hazırlanırken Uber şoförü sözde gelip kadını araçtan çekip attığını ve bu sayede yüzünü demir bariyere vurduğunu, Göğsüne tekme attığını iddia etti.

Uber şoförü ise hakaretlere dayanamayarak isterse yolculuğu bitirip taksi çağırabileceklerini söylemiş. Diğer kadın Amerika’ya gideceği için durduktan sonra taksi çağırmış ve taksici Şoföre Uber misin diye sorduğunda bir cevap vermemiş. Bu sırada araçtan inen Birgül Ekinci takılıp arabadan düşmüş. Para almadım diye konuştu.

Bizim görüşlerimize gelirsek ve aşşağıdaki videoya bakarsak, kadını suçlu olduğunu düşündük. Şimdi şöyle bir şey madem Uber çağırdın bunu biliyorsun fiyatlarına katlanacaksın. Fiyattan memnun olmayıp kavga çıkarma hakkına sahip değilsin. Fazlasıyla büyümüş ve abartılmış bir olay olarak düşünüyorum. Ve Uber’i karalamak amaçlı bir girişim de olabilir bu. Zaten 100 tl olan havalimanı ücreti 220 tl istenmiş. Trafik ve Uber fiyatlarındaki farklılık ile bunun doğal olduğunu düşünüyorum.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın