Yüz Nasıl Temizlenir? – Yüz Temizleme Yöntemleri

Daha temiz ve kusursuz bir cilt için hazır olun!Kusursuz bir cilde sahip olmak için sivilce önleyici,leke temizleyici cilt bakım rutininizi yüksek viteste başlatıyoruz.

Tüyo-1

Sabah kalktığınızda yüzünüzü canlandırmak ve gece yatmadan önce günün kirini yüzünüzden atmak için,yüzünüzü yıkayın.Mümkünse bir yüz sabunu elde edin 30-45 saniye aralığında yüzünüzü sabun köpüğü ile iyice ovalayın.Aşırı yıkamadan kaçınınız aksi taktirde yüzünüzdeki yağ oranı azalır ve buda yüzünüzün kurumasına neden olur.Sabah ve gece olmak üzere günde iki sefer idealdir.                                             

 Tüyo-2

Yüzünüzü yıkadıktan sonra ise yüzünüzü nemlendiriciler ile nemlendirin . Nemlendiricileri cilt tipinize göre yağlı,orta veya kuru şeklinde sınıflandırılır.Cilt tipinize uygun olan bir nemlendirici elde edin.Gün içerisinde yüzünüz kuruduğunda nemlendiriciler ile yüzünüze yumuşaklık ve esneklik kazandırın.

                                                                                     Tüyo-3                                                                                                                                                                               

Cildinizi ölü derilerden arındırmak için haftada bir-iki kez yüzünüze scrub ve maske uygulayınız.Scrub’ları kozmetik marketlerde bulabileceğiniz gibi doğal olarak evde kendinizde hazırlayabilirsiniz.Evde hazırlanabilecek scrublar dan bir örnek verecek olursak.

Kahve-Kokonat Yağı Karışımı
  • 2 yemek kaşığı kahve
  • 1 yemek kaşığı esmer şeker
  • 2 yemek kaşığı kokonat yağı

Bir kap içerisinde karıştırın.

Karışımı kullanmadan önce yüzünüzü ılık su ile nemlendirin.Daha sonra karışımı yüzünüze sürün ve 60 saniye boyunca ovalayın.Ovalama işlemi bittiğinde aynı şekilde ılık su ile yüzünüzü durulayın.

Tüyo-4

Yüzünüze kibar davranın.Sivilcelere karşı kaba kuvvet uygulamayın.Sivilcelerinizi kendi haline bırakın.Eğer onları patlatırsanız hem yara izi kalabilir hem de bakteriler yüzünüze yayılarak daha fazla sivilce oluşmasına neden olabilir.

Tüyo-5

Aşırı yağlı yiyeceklerden uzak durun.Bol su için ve uykunuzu iyi alın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın