Çorlu’da bir Lisede Öğretmene Yapılan Büyük Saygısızlık

Çorlu’da bir Lisede Öğretmene Yapılan Büyük Saygısızlık

Birkaç gündür sosyal medya’da yayılan bir video’dan bahsetmek istiyorum. Video Çorlu Ahi Evran Meslek Lisesi’nde kaydedildiği açıklanmış. Görüntüler sosyal medya’da hızla yayılmasının ardından Çorlu Kaymakamı Levent Kılıç video’nun Ahievran Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’nde çekildiğini onaylamış.

Alt kısıma video bırakacağım, videoyu aşağıdan izleyerek yorumlarınızı alt kısımdan ulaştırabilirsiniz.

Kaymakam Soruşturma Başlattı

Haber sitelerinden gördüğüm kadarıyla 3 öğrencinin ismi geçmiş. Fakat video’dan bakacak olursak tüm öğrencilerin öğretmene karşı yaptığı saygısızlıkları görebiliyoruz. Üstüne üstünlük öğretmen hakkında da soruşturma açılmış. Öğretmenin bu durumda hiçbir suçu olduğunu düşünmüyorum. Video’ da ki kırmızılı öğrenci resmen öğretmeni taciz etmiş bu büyük bir suçtur. Diğer öğrenciler de bu kırmızılı öğrenciye istediklerini yaptırmış kahkahalarla gülüşlerle destek çıkmıştır. Bir öğrenci de çıkıp karşı koymamıştır. Yazık cidden nesil nereye gidiyor diye söyleniyor doğru. Bu nesil nasıl bir nesil nasıl bir rezalettir bu. Senden kaç yaş büyük bir adam, bir öğretmene karşı nasıl bu kadar saygısızlık yapılabilir. Bizde öğrenci olduk, bizde hocamızla eğlendik beraber güldük beraber eğlendik fakat hiç böyle bir şey yaşamadık.

Öğretmen için söyleyecek olursa, çok çok iyi sabretmiş. Nasıl bu kadar dayanabildi hayret içinde kaldım. Kim olsa aynı şeyi yapar diyeceğim fakat öğretmenin yerinde başka birisi olsa bu kadar sabredemezdi. Soruşturma öğretmenin olayı bildirmemesinden dolayı açılmış fakat kim bilir adamcağız nasıl düşündü. Yaşlarına verdi, öğrencilerinin başı yanmasın istedi belkide. Bu durumda öğretmenin hiçbir suçu yoktur. Nasıl bir vicdan bu cidden pes.

Bu saygısızlık hakkındaki düşüncelerinizi yorum yaparak alttan belirtebilirsiniz.

 

1 Comment

  1. Su sınıftaki gençlikten ne beklenir ki yaziklar olsun. ÜLKEMİZ bunun gibi kendi bilmez insanlara emanet olucak birde…

Bir yanıt bırakın